СВИ ЖЕЛЕ ДА НЕСТАНЕМО: Пеп Гвардиола "кипти" после утакмице Манчестер сити - Арсенал

Н. И.

23. 09. 2024. у 13:45

МАНЧЕСТЕР сити - Арсенал 2:2. Ово је коначан резултат дербија Премијер лиге који је по ситној киши одигран у Манчестеру у недељу по подне. И не би ту ништа било чудно, рекло би се утакмица као и свака друга. Међутим, догађаји на терену, судијске одлуке, понашање играча, а поготово реакције британских медија изазвале су бурне реакције код тренера "грађана" Пепа Гвардиоле.

СВИ ЖЕЛЕ ДА НЕСТАНЕМО: Пеп Гвардиола кипти после утакмице Манчестер сити - Арсенал

За целу причу је можда битна "ситница" да је Манчестер сити изједначујући гол постигао у 98. минуту, односно осмом минуту надокнаде времена. И да је цело дрго полувреме играо са човеком више на терену, пошто је нападач гостију, Белгијанац Леандро Тросар добио црвени картон... На велики одмор су гости отишли са капиталом од 2:1, а онда су кренули стихијски напади домаћина. И онда је Џон Стоунс ћушнуо лопту у гол Арсенала, за реми и тешко освојен бод.

Значајан део енглеских новинара осуо је паљбу по Ситију и Гвардиоли.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

- Током сезоне можете да кажете: "Ово је лоша сезона". Међутим, неприхватљиво ми је када неко за једну утакмицу напише "ово је срамота, катастрофа". Не, то је само 90 минута када је можда противник био бољи - рекао је Гвардиола коментаришући утакмицу.

На терену је све прштало од потеза и стартова који су у појединим моментима били груби, неспортски, па и непристојни. Већ после три секунде је ударен Родри који се превијао на терену, исто као и у 20. минуту када је дефинитовно због повреде морао са терена.

То је био довољан доказ за Гвардиолу да отворено каже шта му је на души.

- Имам утисак да сви желе да се овај клуб угаси, да нестане са лица Земље. Мени је жао, али ми смо још увек ту и побеђујемо зато што имамо много више бољих дана него наши ривали - пркосно је поручио Гвардиола новинарима, играчима, али и навијачима ривалских клубова широм Енглеске и Европе.

Подсетимо, додатну фрустрацију код Гвардиоле и сваког члана управе, па и бројних навијача, рађа и потпирује актуелно суђење против Манчестер ситија. У овом процесу су "грађани" оптужени за кршење 80 финансијских правила, а суочавају се и са 35 оптужби да нису сарађивали са Премијер лигом током истраге.

КРАЈ ЗВЕЗДИНОГ ПОСТА У ХУМСКОЈ? Само једном у последња четири вечита дербија није се десило ово

КРАЈ ЗВЕЗДИНОГ ПОСТА У ХУМСКОЈ? Само једном у последња четири "вечита дербија" није се десило ово

ПАРТИЗАН и Црвена звезда састају се у првом овосезонском вечитом дербију. Утакмица се игра од 19 часова у оквиру деветог кола Супер лиге, на стадиону у Хумској који је ових дана био на мети хулигана.

23. 09. 2024. у 09:43