ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ИНТЕР: Црвено-бели победили Железничар, али брине повреда важног играча (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

27. 09. 2024. у 20:54

ЦРВЕНА звезда у добром расположењу путује и Милан, пошто је у 10. колу Суперлиге Србије на стадиону "Рајко Митић" победила Железничар са 2:1.

Ипак, све у клубу брине повреда првог чувара мреже Омрија Глазера који је ван игре морао у 63. минуту кад га је заменио Марко Илић.

У односу на вечити дерби, Владан Милојевић је направио чак седам промена у стартној постави. Ипак, то се није много осетило на терену, јер је домаћин од старта кренуо да напада како би што пре дошао до вођства.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Није било много правих прилика, гости су одлично стајали на терену, али су поклекли у 33. минут кад је првенац у црвено-белом постигао Вања Дркушић. Био је Словенац највиши у скоку и ударцем главом после асистенције репрезентативног колеге Тимија Макса Елшника матирао Зорана Поповића.

Домаћин је до одласка на одмор имао још неколико добрих ситуација, но резултар на највећем српском стадиону се није мењао. Гости у првих 45 минута нису много претили. Један добар шут имао је Јовановић, али лопта је отишла поред гола Омрија Глазера.

Звезда је желела што пре да постигне други гол, како би могла много мирније да одигра остатак утакмице. Ипак, уследио је шок за све на "Маракани".

Играо се 60. минут када је Железничар дошао до изједначења. Омри Глазер је направио велику грешку, искористио је то ривал и преко Езеа поравнао резултат.

Ипак, црвено-бели су успели да дођу до три бода. Гол вредан победе постигао је Лука Илић. Умакао је одбрани ривала Немања Радоњић, оставио је за везисту који је успео да савлада Зорана Поповића.

До краја утакмице промене резултата није било и Звезда је дошла до седмог везаног тријумфа после којег се учвртсила на првом месту на табели са 25 бодова, док је Железничар након трећег узастопног пораза на седмој позицији са 13.

Подсетимо, шампион Србије у уторак од 21 сат гостује Интеру у другом колу Лиге шампиона.

Црвена звезда - Железничар 2:1 (1:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 6.000. Судија: Срђан Јовановић (Београд). Стрелци: Дркушић 33, Л. Илић 70. (Црвена звезда) - Езе 60. (Железничар).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер (од 63. М. Илић) – Пруцев, Ђига, Дркушић, Родић - Крунић (од 63. Далсио), Елшник - Л. Илић, Катаи (од 67. Ендијај), Милсон (од 67. Радоњић) - Дуарте (од 83. Максимовић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР (4-2-3-1): Поповић - Јусиф, Миликић, Милуновић, Конатар - Саного (од 81. Цветковић), Митровић (од 56. Јеверемовић) - Јовановић (од 56. Пиргић), Кнежевић (од 67. Милосављевић), Езе (од 67. Бен) - Романић.

Друго полувреме: Црвена звезда - Железничар 2:1

90+3' - Завршена је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

90' - Друго полувреме је продужено за три минута.

87' - Запретио је Железничар. Цветковић је шутирао, лопта је погодила Ђигу, но Илић је успео да ухвати лопту на гол линији.

83' - Последњу промену прави Милојевић. Дуарте је заменио млади Андрија Максимовић.

70' - ЗВЕЗДА ВОДИ! Показао је Радоњић колико је брз. Пробио је по левој страни, убацио лопту пред гол ривала, а тамо је добро постављен био Лука Илић и сместио је лопту у мрежу ривала.

67' - Нова двострука измена док домаћина. Александар Катаи и Милсон су завршили утакмицу, а на терену су Шериф Ендијај и Немања Радоњић.

62'- Поред Илића прилику је добио и Далсио Гомеш који је заменио Радета Крунића.

61' - Да ствар за Звезду буде још гора том приликом се повредио израелски чувар мреже. Уместо њега на гол ће стати Марко Илић.

ПРОБЛЕМ Омри Глазер/ФОТО: М. Вукадиновић

60' - ЖЕЛЕЗНИЧАР ИЗЈЕДНАЧУЈЕ! Глазер је направио велику грешку. Није успео да дође до лопте пре Романића, успео је на тренутак да отклони опасност Дркушић, али лопта је дошла до Езеа који је затресао мрежу домаћих.

54' - Фантастична одбрана Поповића. Лепо је шутирао Елшник искоса са десне стране, али бивши голман Звезде се сјајно бацио и зауставио ударац репрезентативца Словеније.

51' - Добро је шутирао Милсон са ивице казненог простора. Ипак није се дао изненадити Поповић који је добро интервенисао.

49' - Опасан напад Железничара, али добро је реаговао Дркушић и спречио госте да дођу у прилику да угрозе Глазера.

46' - Почело је друго полувреме на "Маракани!"

Прво полувреме: Црвена звезда - Железничар 1:0

45+2' - Завршено је прво полувреме на стадиону "Рајко Митић".

45+1' - Велику прилику пропустио је Пруцев. Рус се сјајном финтом ослободио Митровића, али је из веома добре позиције шутирао преко гола.

45' - Прво полувреме продужено је за два минута.

44' - Трећи жути картон за гостујуће фудбалере. Овога пута оштро је стартовао бивши фудбалер Црвене звезде Секу Саного.

40' - У бележници судије Јовановића нашао се и Лазар Романић који је са леђа повукао Насера Ђигу.

36' - Буне се навијачи Звезде. Одличну контру су извели домаћи, лопта је дошла до Дуартеа, са леђа га је оборио Миликић, али главни судија Срђан Јовановић је поручио да се игра настави и није показао на белу тачку.

33' - ЗВЕЗДА ВОДИ! Црвено-бели су после четвртог корнера успели да поведу. Словенци су заслужни за погодак. Из угла је лопту послао Елшник, а највиши у скоку био је Вања Дркушић који је успео главом да матира Поповића. Лопта се одбила од стативе и замало прешла линију.

24' - Желели су овог фудбалери Железничара. За сад одолевају домаћину који од почетка утакмице није имао много озбиљних ситуација испред Поповића.

21' - Јовановић је опробао ударац искоса са десне стране. Ипак, није било опасности по Глазера. Потом је овај играч постао први играч који је добио жути картон.

14' - Могло је бити веома опасно за Звезду. Езе је кренуо сам ка голу црвено-белих, имао је отворен пут. Успели су да га стигну играчи шампиона Србије и спрече га изађе сам испред Омрија Глазера.

6' - Велика прилика за домаће. Саного је изгубио лопту у опасној зони. Илић је упослио Дуартеа који се дуго намештао, што је омогућило одбрани Железничара да реагује. Ипак, лопта се одбила до Катаија који није успео да матира некадашњег саиграча Зорана Поповића.

Бруно Дуарте/ФОТО: М. Вукадиновић

5' - У уводним минутима води се борба на средини терена. Виђен је само један корнер, али није било опасности по госте након ударца из угла.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Са центра су кренули Панчевци.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Пруцев, Ђига, Дркушић, Родић - Крунић, Елшник - Л. Илић, Катаи, Милсон - Дуарте.

ЖЕЛЕЗНИЧАР (4-2-3-1): Поповић - Јусиф, Миликић, Милуновић, Конатар - Саного, Митровић - Јовановић, Кнежевић, Езе - Романић.

Уочи меча:

Ово ће бити последњи тест за изабранике Владана Милојевића пред тешко гостовање у другом колу Лиге шампиона против Интера (уторак, 21).

Звезда се налази у серији од шест везаних првенствених победа, док је "дизелка" нанизала две узастопна пораза и нема сумње да ће јој бити тешко да то прекине.

Прошле сезоне клуб са "Маракане" је оба пута славио. У Панчеву је било 2:1, а у Београду 3:0.

Црвено-бели у овај меч улазе као први на табели Суперлиге Србије са 22 бода, док је Железничар на седмом месту са 13.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“