МИЛОШЕВИЋ СЕ ВРАТИО ПОБЕДОМ: Партизан у добром расположењу иде на првенстевну паузу (ФОТО)

Часлав Вуковић

05. 10. 2024. у 20:25

ВРАТИО се Саво Милошевић на клупу Партизана и у првој утакмици другог мандата је уписао тријумф. Црно-бели су у 11. колу као домаћини победили Текстилац са 3:1.

Заслужено је "парни ваљак" савладао тим из Оџака. Створио је велики број прилика и не би било незаслужено да је тим из Хумске постигао још неки гол.

Ипак, било је домаћину 39 минута потребно да пробију бедем ривала. Гајас Захид је пресекао лопту на половини терена, приметио је да се по десној страни убације Ибрахим Зубаиру, сјајно га је проиграо, а овом није било тешко да се упише у стрелце.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Недуго потом домаћин је пропустио велику прилику да дуплира предност и потом је био кажњен. У првом минуту надокнаде Иван Давидовић је погодио са беле тачке након што је руком играо Никола Антић.

Само што је кренуо са центра Партизан је вратио предност. Зубарио је постигао фантастичан гол, али он је поништен због минималног офсајда у ком се Ганијац нашао.

Црно-бели су у наставку сусрета наставили да нападају и то им се исплатило, пошто су приморали Бојана Браћа да још три пута извади лопту из мреже. Редом су се у стрелце уписали Бибарс Натхо, Гајас Захид и Немања Николић.

Вреди истаћи да је домаћину ово други пут да је постигао четити гола ове сезоне у првенству. То је још успео да уради у другом колу против Јединства у Убу кад је тријумфовао са 4:0.

Такође, невероватно али истинито звучи податак да је екипа Сава Милошевић постигла бар један гол у Хумској после два месеца. Пре овога то се десило против Железничара 4. августа.

Партизан је сад пети на табели Суперлиге са 17 бодова, док је Текстилац на 12. позицији са 11 бодова.

Партизан - Текстилац 4:1 (1:1)

Стадион: "ФК Партизан". Гледалаца: око 2.000. Судија: Предраг Јањуш (Панчево). Стрелци: Зубаиру 39, Натхо 52, Захид 61, Николић 89 (Партизан) - Давидовић 45+1 пен (Текстилац).

Партизан (4-1-4-1): А. Јовановић - Филиповић, Илић, Мујакић, Антић - Овусу - Зубаиру (од 85. Трифуновић), Натхо (од 71. Ковач), Захид (од 85. Фурер), Грималдо (од 59. Калулу) - Ђ. Јовановић (од 71. Николић).

Текстилац (4-2-3-1): Браћ - Луковић, Средојевић, Марјановић, Коџић (од 76. Илић) - Јочић (од 46. Васић), Марчић (од 56. Ђурић) - Давидовић, Стојановић (од 65. Реган), Скробоња - Укачукву (од 65. Шкрбић).

Друго полувреме: Партизан - Текстилац 4:1

90' - Крај утакмице!

90' - УБЕДЉИВИ ПАРТИЗАН! Резервисти су учествовали у четвртом поготку. Трифуновић је прошао по левој страни, потом проиграо Немању Николића коме није било тешко да се упише у стрелце.

76' - Ређа Партизан прилике, али резултат се не мења пошто изостаје реализације истих изабраника Сава Милошевића.

62' - НОВИ ГОЛ! Црно-бели постижу и трећи погодак. Калулу је добро приметио где се налази Захид, проиграо је, а овај је ударцем из прве натерао Браћа да поново извади лопту из мреже.

59' - Резервиста гостију Леонтије Васић ударио је лактом у лице Грималда и зарадио је жути картон. Фудбалер из Перуа је потом изашао из игре, а заменио га је Алдо Калулу.

52' - ПАРТИЗАН ОПЕТ ВОДИ! Сада неће бити ништа спорно. Натхо враћа вођство црно-белима. Коџић није добро избио лопту. Она је дошла до Израелца који је успео да шутирао иако је проклизао и тако савлада Браћа.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - Текстилац 1:1

45+3' - Крај првог полувремена!

45+2' - Постигао је Зубаиру фанстастича гол, али он није био признат, пошто се фудбалер Партизана нашао у малом офсајду.

45+1' - ТЕКСТИЛАЦ ПОСТИЖЕ ГОЛ! Пенал је био за госте из Оџака. Лопту је на белу тачку наместио Давидовић. Добро је извео казнени ударац и Јовановић није могао ништа да уради. Иначе, пенал је скривио Антић који је играо руком.

43' - Невероватни шта није гол. Натхо је феноменално проиграо Јовановића чији ударац је зауставио Браћ. Нападач домаћег тима био је себичан пошто је имао усамљеног Грималда коме би да је добио лопту остало само да убаци лопту у празну мрежу.

39' - ВОДИ ПАРТИЗАН! Сјајна конта домаћег тима. Захид је дошао до лопте и видео је да се убацује по десној страни Зубаиру. Он је био бржи од противника и успео је да матира Браћа.

РАДОСТ Ибрахим Зубаиру/ФОТО: М. Вукадиновић

31' - Могло је бити много опасније по Партизан. Укучву се оклизну приликом покушаја шута, лопта се потом одбила до Давидовића чији ударац је био изблокиран.

29' - Стварају шансе изабраници Сава Милошевића, али не могу да постгину гол. Опет је Зубаиру центрирао и опет је Захид био у прилилиц. Ипак, као и претходна два пута ни сад није био прецизан.

27' - Жути картон зарадио је и фудбалер Партизана Гајас Захид. У головима је 0:0, а опоменама 1:1.

21' - Прети "парни ваљак" од почетка утакмице. Ипак, мрежа искусног Браћа још увек мирује.

15' - Опет је тукао Захид. Овога пута је ударац опробао са 17 метара и сад је лопта отишла поред гола.

12' - Још једна одлична шанса за Партизан. Добру акцију одиграо је домаћи тим. Зубаиру је оставио лопту за Захида који је шутирао са неких 12 метара, но то је урадио веома лоше, те до промене резултата није дошло.

7' - Први жути картон на утакмици. Скробоња није имао намеру да фаулира Зубаируа. Он је проклизао и веома неопрезно стартовао и опрадвано се нашао у бележници судије Предрага Јањуша.

3' - Извео је Партизан први корнер и била је велика шанса, али добро је реаговао Браћ и успео да заустави ударац Илића из одличне позиције.

1' - Са центра су први на овом сусрету кренули гости из Оџака.

Утакмица у Хумској почела је минутом ћутања због смрти легендарног фудбалера Партизана Марка Валока.

Састави тимова:

Партизан (4-1-4-1): А. Јовановић - Филиповић, Илић, Мујакић, Антић - Овусу - Зубаиру, Натхо, Захид, Грималдо - Ђ. Јовановић.

Текстилац (4-2-3-1): Браћ - Луковић, Средојевић, Марјановић, Коџић - Јочић, Марчић - Давидовић, Стојановић, Скробоња - Укачукву.

Уочи меча:

Црно-бели овај сусрет играју са новим тренером. На клупу се вратио Саво Милошевић који је заменио Александра Станојевића.

"Парни ваљак" жели победом да оде на паузу због обавеза репрезентација. Екипа из Хумске је у прошлом колу прекинула низ од осам мечева без победе у свим такмичења, пошто је у Лучанима савладал Младост (3:1).

Гости нису баш у доброј форми у последње време. Текстилац је на последње четири утакмице остварио по један тријумф и реми, као и два пораза.

Партизан је тренутно седми на табели са 14 бодова, док је тим из Оџака на 12. месту са 11.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13