ЧЕЛСИ У ФИНАЛУ ФА КУПА: "Плавци" држали час фудбала Јунајтеду

Бета

19. 07. 2020. у 21:32

ФУДБАЛЕРИ Челсија пласирали су се вечерас у финале ФА купа пошто су на Вемблију у Лондону победили Манчестер јунајтед са 3:1.

ЧЕЛСИ У ФИНАЛУ ФА КУПА: Плавци држали час фудбала Јунајтеду

Пред празним Вемблијем лондонска екипа је била боља током целе утакмице и заслужено се пласирала у финале. Челси је повео у 11. минуту надокнаде првог полувремена голом Оливијеа Жируа, након што му је Сезар Аспиликуета искоса са десне стране послао лопту пред гол, а голман Јунајтеда несигурно интервенисао.

Предност је удвостручио Мејсон Маунт у 46. минуту, када је шутнуо са око 25 метара, а Де Хеа је поново лоше интервенисао.

Стрелац за Челси био је и капитен Јунајтеда Хари Мегвајер који је постигао аутогол у 74. минуту.

Гол за манчестерску екипу постигао је Бруно Фернандеш из пенала у 86. минуту. Он је сачекао да голман Вили Кабаљеро крене, па је лопту послао у супротну страну. Пенал је досуђен после старта Калума Хадсона Одоја над Ентонијем Марсијалом.

Јунајтед је вечерас прекинуо низ од 19 утакмица без пораза у свим такмичењима.

Фудбалер Јунајтеда Ерик Баји је крајем првог полувремена на носилима изнет са терена носећи маску за кисеоник, након што је у два наврата добио ударац у главу. Прво се сударио са играчем Челсија Куртом Зумом, али се после указане помоћи вратио на терен.

Он је затим добио јак ударац од саиграча Мегвајера, након што су обојица скочили у борби за лопту са Жируом. Баји је устао после тога, али је ипак отишао до аут линије где су га сместили на носила и дали му кисеоник.

Челси ће у финалу 1. августа на Вемблију играти против Арсенала.

Арсенал је у суботу у полуфиналу победио Манчестер сити са 2:0.

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

ВАРАЛА САМ ДУШКА!: Карлеуша признала - Нисам осећала ништа, чак ни олакшање

"ВАРАЛА САМ ДУШКА!": Карлеуша признала - "Нисам осећала ништа, чак ни олакшање"

ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша недавно се развела се од фудбалера Душка Тошића, с којим има две ћерке Нику и Атину. Након 17 година потписали су папире за споразумни развод брака, а сада је ЈК све изненадила када је признала у ком моменту је преварила свог већ сада бившег супруга.

11. 10. 2024. у 12:40