ПРИМЕРА: Леганесу ни реми са Реалом није помогао да избегне испадање, Хетафе и Максимовић у невероватном мечу остали без Европе

Бета

19. 07. 2020. у 23:24

ФУДБАЛЕРИ Леганеса нису успели да се изборе за опстанак у Примери, пошто су вечерас у утакмици последњег 38. кола одиграли на свом терену нерешено 2:2 против шампиона Реал Мадрида.

Реал је повео голом Серхија Рамоса у деветом минуту, а изједначио је Брајан Хил у првом минуту надокнаде првог полувремена. Ново водјство шампиону донео је Марко Асенсио голом у 52. минуту, а бод домаћина обезбедио је Рожер Асале поготком у 79. минуту.

Тај бод није био довољан Леганесу за опстанак у лиги, пошто је екипа остала прва у зони испадања, на 18. месту са 36 бодова. Из лиге су раније испали Мајорка (33) и Еспањол (25).

Селта је успела да се спаси испадања, пошто је одиграла 0:0 на гостовању против Еспањола. Клуб из Вига је први изнад црте са 37 бодова.

Реал Мадрид је већ освојио титулу у пласирао се у Лигу шампиона, као и другопласирана Барселона, трећепласирани Атлетико Мадрид и Севиља, која је сезону завршила на четвртом месту.

Виљареал и Реал Сосиједад су као петопласирани и шестопласирани изборили место у Лиги Европа, а у квалификације за то такмичење ће Гранада, која је на крају заузела седмо место.

Успех Гранаде је највише погодио Немању Максимовића и Хетафе. У невероватном мечу његова екипа није успела да савлад Леванте, већ је у 99. минуту Коке донео тријумф домаћину и оставио госте без Европе.

Како је меч изгледао можда најбоље говори податак да је Хетафе могао да постигне три гола, два су поништена после одлука видео технологије (ВАР) због офсајда и фаула, док је Мата у 71. минуту промашио пенал. Додуше, треба додати и да је Левантеу ВАР такође поништио један погодак због офсајда после прегледања снимка.