СВАКОМЕ ПО ПОЛУВРЕМЕ У НОВОМ САДУ: Чукаричком ни 2:0 није било довољно, Војводина до бода за два минута

С. Б.

05. 08. 2020. у 23:05

ВОЈВОДИНА и Чукарички су одиграли реми у неизвесној, узбудљивој и борбеној утакмици са много прилика и покушаја, али и промашаја пред оба гола 2:2 (0:1).

Тешко је оценити ко је од ривала био ближи тријумфу с обзиром на чињеницу да је сваком припало по полувреме као и да су се чувари межа оба тима истицали у одсудним тренуцима.

Шутеви на обе стране у самој увертири дуела, најавили су добар, отворен, нападачки фудбал у којем је гостима припао први а домаћину други део. “Брђанима”” је, по свему, припало прво полувреме с обзиром на чињеницу да су имали више иницијативе, лакше пролазили кроз редове супарника и створили неколико сјајних прилика. Међутим, покушаје Пушкарића главом и Бирманчевића из прве, осујетио је одлични новосадски голман Симић. Покушавали су “брђани” и са дистанце, али су шутеви Доцића и Каменовића завршили изнад пречке. Већу жељу и иницијативу, фудбалери Чукаричког су успели да крунишу пет минута пред одлазак на паузу. Савић је центрирао са позиције левог крила а Шапић силовито из прве погодио циљ.

У наставку је Ненад Лалатовић, тренер Војводине, освежио екипу уласком тројице играча, Гемовића, Стојковића и Вукадиновића, што се веома одразило на брзину и течност у игри Новосађана. Ипак, уследила је нова претња Пушкарића и одмах затим повећано вођство гостију. Винсет Езе је начинио слалом кроз одбрану свог некадашњег клуба, избио сам испред Симића и матирао га. Међутим, само два минута касније Војводина је показала снагу освајача Купа Србије. Најпре је Човић у 56. минуту ефектним потезом смањио на 1:2, а већ у следењћем нападау Саничанин је атрактивно, из окрета погодио за изједначење.

Уследили су атаци Новосађана који су апсолутно доминирали на терену и уносили немир у одбрану Чукаричког. У низу прилика, најопаснији је био Гемовић, чији је “пројектил”, међутим, фијкунуо преко пречке. До финиша Војводина није успела да материјализује доминацију на терену.

САСТАВИ

Стрелци: Човић у 56. , Саничанин у 57. за Војводину, Шапић у 40., Езе у 54.  минуту за Чукарички

Нови Сад. Стадион “Карађорђе”. Судија: Милош Ђорђић. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић.

ВОЈВОДИНА: Симић 6,5, Андрић 6,5, Бралић 6,5, Деветак 6 (од 46. Стојковић 6,5), Ђорђевић 6,5, Максимовић 6(од 38. Саничанин 7,5), Дринчић 7,5, Човић 7,5 ( од н85. Младеновић), Бојић 6,5, Зукић 6( од 46. Вукадиновић 6,5), Мркаић 6(од 46. Гемовић6,5).

ЧУКАРИЧКИ: Петровић 6,5, Стевановић 6,5, Шапић 7,5, Пушкарић 7, Каменовић 6,5, Доцић 6,5, Кајевић 6,5 (од 85. Ракоњац), Бирманчевић 7, Ндиаује 6,5( од 46. ћирковић 6) Савић 6,5 ( од 59. Ђорђевић 6,5), Езе 7,5.

Жути картони: Човић, Бралић (Војводина),Савић, Бирманчевић (Чукарички)

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: Ако сте пратили вести, ја ћу умрети - Керолин решила да остане код куће

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: "Ако сте пратили вести, ја ћу умрети" - Керолин решила да остане код куће

ИНФЛУЕНЦЕРКА Керолин Келовеј са Флориде одлучила је да игнорише савете власти те је обавестила своје пратиоце да ће остати код куће упркос долазећем урагану Милтон, који би могао да опустошити све на свом путу. Остали становници Флориде у великом су страху и масовно беже од урагана, али Керолин то не жели да учини.

10. 10. 2024. у 09:45