ЛИГА ШАМПИОНА: Лион шокирао Јувентус, Варан помогао Ситију (ВИДЕО)

07. 08. 2020. у 20:10 >> 23:07

ФУДБАЛЕРИ Лиона и Манчестер ситија пласирали су се вечерас у четвртфинале Лиге шампиона.

Лион је елиминисао Јувентус захваљујући голу у гостима, а упркос поразу са 2:1 у Торину.

Француски клуб је у првој утакмици на свом стадиону победио са 1:0.

Лион је повео у реваншу голом Мемфиса Депаја из пенала, а потом је Кристијано Роналдо изједначио такође из једанаестерца.

Победу Јувентусу, која није била довољна за пролаз, донео је Роналдо својим другим голом.

Манчестер сити се пласирао у четвртфинале после још једне победе над Реал Мадридом, резултатом 2:1, као и у првој утакмици.

Трагичар Реала био је Рафаел Варан, директан кривац за оба гола Ситија.

Стрелци за Сити били су Рахим Стерлинг и Габријел Жесус, док је гол за Реал дао Карим Бензема.

Српски фудбалер Лука Јовић играо је за Реал од 83. минута.

Завршница Лиге шампиона играће се у Лисабону, а утакмице четвртфинала, полуфинала и финала играће се на једну утакмицу.

Лион и Манчестер сити ће се састати у четвртфиналу.

САСТАВИ

Састави: Манчетсер Сити - Реал Мадрид

Састави: Јувентус - Лион

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

2. МИНУТ - Почетно испитивање снага. Још увек без већих узбуђења и у Торину, али и Манчестеру. Реал је могао преко Бенземе да направи проблем домаћину, али се Француз спетљао у кључном тренутку.

5. МИНУТ - Јувентус прети из прекида. Занимљива акција фудбалера Јувентуса, Игуаин је спустио лопту де Лихту који је пробао по земљи да је убаци у петерац, али је одбрана гостију правовремено реаговала, остаје 0:0.

9. МИНУТ - ГООООЛ. Каква грешка Варана и поклон гол за Манчестер сити. Украо му је лопту Жесус и проследио до Стерлинга који је лако послао лопту у мрежу гостију - 1:0.

12 МИНУТ - ГООООЛ. Лион долази до предности, Депај са беле тачке је матирао голмана Јувентуса.

15. МИНУТ - Шут Стерлинга са дистанце! Мало изнад пречке је прошла лопта, качила је горњи део мреже споља и право је питање како је Милитао допустио толико простора офанзивцу Ситија који се лежерно наместио у позицију за шут.

19. МИНУТ Бернандески пропушта велику прилику. Умало је Јувентус дошао до изјендачења, али је био непрецизан и био је то корнер. Потом се наставио притисак, Сандро цетрира и Роналдо раменом удара лопту која иде преко гола.

21. МИНУТ - Прва шанса за Реал. Азар је додао Бенземи, који се лепо окренуо и "опалио" са ивице казненог простора, али сјајна интервенција Едерсона. Убрзо одличан ударац Азара и опет Ендерсон. Пробудио се Реал.

28. МИНУТ - ГОООООООЛ! Карим Бензема враћа меч у егал - 1:1. Сјајно је прошао Родриго десним крилом, управо после паса Бенземе и испадања Жоаа Кансела, центрирао је, а Француз је био на правом месту и главом је затресао мрежу домаћих.

39. МИНУТ - Феноменалан шут Роналда из слободног ударца, али голман Лиона вади лопту из гола. Нема Јувентус ни среће.

43. МИНУТ - ГООООООООЛ .Кристијано Роналдо са беле тачке погађа и враћа Јувентус у живот. Пре тога је Пјанић погодио у руку Депаја из слободног ударца и још један сумњив пенал за "стару даму".

45. МИНУТ - Де Брујне шутира директно из корнера, али брани Куртоа. То је било све што се десило у првом полувремену на оба меча вредно помена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

47. МИНУТ - Велика шанса за Сити. Прелепа лопта Де Брујена за Стерлинга, који није искористио ситуацију "1 на 1". Шутирао је, али је Куртоа врховима прстију успео да избаци у корнер.

52. МИНУТ - Родриго покушава да прође поред Кансела на сличан начин као и када је асистирао за гол, пустио је лопту, овог пута га Кансело гради, Родриго пада, а Феликс Брих показује да фаула нема. Блага иницијатива Реала.

59. МИНУТ - ГООООООЛ. Мађионичар Кристијано Роналдо је ван казненог простора снажно шутирао и послао лопту иза леђа Ентонија Лопеса! Јувентусов сан о четвртфиналу Лиге шампиона је и даље жив!

65. МИНУТ - Бензема шутира право у Едерсона, а пре тога Француза је блокирала и одбрана Ситија. Буди се Реал.

68. МИНУТ - ГОООООЛ. Нова нестварна грешка Варана, сада је поклонио гол Жесусу. Француз игра најгору утакмицу у каријеру, а руку на срце и нема Рамоса поред себе који игра у тандему са Вараном.

80. МИНУТ - Лион тражи пенал, али судија после консулктације са помоћником показује да се игра настави.

83. МИНУТ - На терену и Лука Јовић. Србин има прилику у наредних десет минута да убеди Зидана да има места за њега у Мадриду.

90. МИНУТ - Игра се надокнада и у Манчестеру и Торину. Лион и Сити имају резултат који их води у четвртфинале.

КРАЈ - Сити и Лион су у четврфиналу. Роналдо није могао сам, а Варан је погурао Сити.

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: Ако сте пратили вести, ја ћу умрети - Керолин решила да остане код куће

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: "Ако сте пратили вести, ја ћу умрети" - Керолин решила да остане код куће

ИНФЛУЕНЦЕРКА Керолин Келовеј са Флориде одлучила је да игнорише савете власти те је обавестила своје пратиоце да ће остати код куће упркос долазећем урагану Милтон, који би могао да опустошити све на свом путу. Остали становници Флориде у великом су страху и масовно беже од урагана, али Керолин то не жели да учини.

10. 10. 2024. у 09:45