ПОБЕДА ПРЕД ЕВРОПУ: Тријумф Станојевића на повратку у Партизан, Рад лако савладан

12. 09. 2020. у 19:27 >> 21:52

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Рад са 3:0 на свом терену у седмом колу Суперлиге Србије.

Био је ово први, а укупно 81. меч Александра Станојевића на клупи црно-белих по повратку у клуб.

Тим из Хумске је заслужено славио и да није било расположеног Душана Марковића на голу гостију разлика би била још убедљивија.

Рад се држао првих пола сата, а онда је Партизан повео. Након центаршута Филипа Стевановића са леве стране сопствену мрежу је затресао Стојсављевић.

У другом полувремену је домаћин још више кренуо да кидише ка голу ривала. Црно-белима је посао додатно био олакшан када је у 47. минуту Ђорић након фаула на Садиком добио директан црвени картон.

Убрзо је стигао нови гол. Стевановић је извео право мало рекем дело. Фанстастично је шутирао искоса са леве стране и погодио даљи угао гола "грађевинара".

Радост Лазара Марковића и Филипа Стевановића/ФОТО: М. Букадиновић

Имао је Партизан још неколико изгледних прилика, и једну такву је успео да реализује. Играо се 80. минут када је Умар Садик погодио са беле тачке. Био је то пети гол Нигеријца ове сезоне у домаћем првенству.

Ово је добра увертира Партизана пред гостовање молдавском Сфинтулу (четвртак, 19 сати) у другом колу квалификација за Лигу Европе.

Партизан - Рад 3:0 (1:0)

Стадион: Партизана. Без публике. Сдуија: Петар Пипер. Стрелци: Стојсављевић аутогол у 31, Стевановић у 51. и Садик из пенала у 80. минуту.

Партизан: Поповић - Миљковић, Витас, Остојић, Урошевић - Стевановић, Здјелар, Натхо, Асано - Марковић, Садик.

Рад: Марковић - Милутиновић, Ђорић, Трнинић, Лазаревић - Буснић, Новаковић, Живковић, Стојсављевић, Јовановић - Трифуновић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској.

3. МИНУТ - Пробао је домаћин да запрети, али је испред Садика у последњем тренутку интервенисао Буснић.

6. МИНУТ - Стевановић је пробао из слободног ударца са неких 25 метара, но погодио је Трнинића у живом зиду.

10. МИНУТ -Добро гости стоје за сада на терену. Нису "грађевинари" дозволили ривалу ниједну озбиљну прилику у досадашњем току сусрета.

15. МИНУТ - Покушавају изабраници Александра Станојевића да нађу пукотину у одбрани Рада. Ипак, гости за сада одолевају и не дају домаћину да запрети Марковићу.

18. МИНУТ - Први корнер је извео Партизан. Ни после прекида који је извео Натхо није било опасноси по Рад.

21. МИНУТ - Прва каква-таква шанса за црно-беле. Пробао је Асано главом после центаршута Урошевића, но лопта је отишла поред гола гостију.

Лазар Марковић између двојице играча Рада/ФОТО: М. Вукадиновић

22. МИНУТ - Након грешке Миљковића покушао је из даљине Јовановић. Ипак, добро је интервенисао Поповић.

28. МИНУТ - Могло је бити опасно по Рад. Садик није успео да прими лопту и добра прилика је пропала.

31. МИНУТ - ВОДИ ПАРТИЗАН. Центрирао је Стевановић са леве стране, а Стојсављевић је затресао сопствену мрежу.

35. МИНУТ - Одлично је тукао Лазар Марковић, али га је други Марковић, голман Рада, Душан, надмудрио и остало је 1:0.

40. МИНУТ - Три шансе у једној акцији имао је Партизан. Пробао је најпре Садик, али су гости избили лопту у корер, потом су након два корнера домаћи опасно два пута запретили. Приликом другог покушаја Урошевић је погодио пречку.

Насмејани Александар Станојевић/ФОТО: М. Вукадиновић

45. Прво полувреме је завршено. Партизан заслужено води, а разлика је могла да буде и већа.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почео је друго део утакмице у Хумској.

47. МИНУТ - Украо је Марковић лопту на средини терена. Упослио је Садика, а њега је сапрео Ђорић. Судија Петар Пипер је проценио да је то да је то за директан црвени и Рад је на самом старту другог полувремена остао са десеторицом.

49. МИНУТ - ДУПЛИРАО ЈЕ ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАН. Мајсторија Стевановића. Млади фудбалер црно-белих је сјајно шутирао искоса са леве стране и погодио даљи угао гола Душана Марковића.

53. МИНУТ - Добра шанса за Садика. Неда се Нигеријцу да постигне гол на овом мечу.

63. МИНУТ - Напада Партизан и да нема Душана Марковића, разлика би била још убедљивија у корист домаћина. Добру шансу је пропустио Асано.

69. MИНУТ - Пробао је резервиста Бојан Матић. Шутирао је са неких 15 метара, али је лопта отишла мало поред гола гостију.

80. МИНУТ - 3:0 ЗА ПАРТИЗАН! Коначано је гол постигао Умар Садик. Искористио је једанаестереац. Њему је претходио фаул над Асаном.

Умар Садик - стрелац трећег гола за Партизан/ФОТО: М. Вукадиновић

90. МИНУТ - Од када је домаћин постигао трећи гол, нема много узбуђења. Изабраници Александра Станојевића као да су се задовољили тим резултатом.