СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Пролетер бољи од ТСЦ-а, важне победе за Рад и Радник

04. 10. 2020. у 19:13

ФУДБАЛЕРИ Пролетера победили су на свом терену ТСЦ са 1:0, у утакмици 10. кола Супер лиге Србије.

Једини гол био је дело Алексе Пејића у 39. минуту.

Новосадски клуб има пет победа и заузима шесто место на табели са 18 бодова. Тим из Бачке Тополе претрпео четврти пораз и са 14 бодова заузима 10. место.

Фудбалери Рада победили су као домаћини Инђију са 2:1.

Рад је повео у 10. минуту голом Павла Радуновића, а изједначио је Елиомар у 36. минуту. Победу Раду донео је Урош Дамњановић поготоком у 87. минуту.

Обе екипе имају по девет бодова, Рад је 15. а Инђија 16. на табели.

Радник је као гост победио Златибор са 4:1.

Троструки стрелац био је Милан Макарић, који је голове постигао у 15. 48. и 70. месту, а гол за екипу из Сурдулице постигао је и Евген Павлов, у 59. минуту. Једини стрелац у екипи Златибора био је Василије Јањић у 44. минуту.

Радник је остварио трећу победу и 14. је на табели са 10 бодова. Златибор је у последње четири утакмице без победе, а после шестог пораза заузима 18. место на табели са шест бодова.