ПАРТИЗАН СЛАВИО ПРОТИВ МАЧВЕ: Црно-бели прекинули серију од три меча без победе

31. 10. 2020. у 16:23 >> 18:54

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Мачву са 2:0 на свом стадиону у 13. колу Суперлиге Србије.

Били су изабраници Александра Станојевића бољи тим на овој утакмици и заслужено су освојили сва три бода.

Црно-бели нису успели да постигну погодак у првом полувремену, али имали су у том периоду меча неколико изгледних прилика.

Ипак, до вођства су дошли на самом почетка другог полувремена. Бибрас Натхо је био прецизан са беле тачке. Коначан резултат поставио је лазар Марковић у 70. минуту.

Саша Здјелар односи лопту испред једног играча Мачве/ФОТО: Н. Параушић

Могао је тим из Београда да постигне још неки гол, али одличан на голу Шапчана је био Милош Гордић. Имала и мачва две добре прилике, но није успела да пронађе пут до мреже Немање Стевановића.

Иначе, у последњем тренутку пред овај меч Владимир Стојковић је добио повишену температуру, док се Жан-Кристоф Бајбек повредио три минута пре краја јучерашњег тренинга и тренер Александар Станојевић је пре почетка овог сусрета рекао да је могуће да је полусезона за њега готова.

Партизан је успео да прекине серију од три меча без победе у првенству. Клуб из Хумске сада за водећом Црвеном звездом заостаје шест бодова, а три за Војводином, с тим да вечити ривал има меч мање.

Мачва је остала на дну табеле са свега пет бодова.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Мачва 2:0

90. МИНУТ - Крај утакмице!

80. МИНУТ - Сјајан ударац Ортиза. Тукао је Колумбијац са неких 22 метра, лопта је замало отишла изнад пречке.

72. МИНУТ - Постигао је Зукановић гол за госте, али је он поништен због офсајда, делује да је помоћни судија донео исправну одлуку.

70. МИНУТ - Дуплирао је вођство Партизан! лазар Марковић је пробио по левој страни, ушао у казнени простор и ударцем левом ногом савладао Гордића.

67. МИНУТ - Умало изједначење. Резервиста Ортиз је упослио Адамовића, а овај је из изгледне позиције шутирао поред гола.

65. МИНУТ - Сјајна прилика за Лазара Марковића. Добро је шутирао играч домаћег тима, но поново се истакао одлично Гордић на голу Шапчана.

Филип Холендер/ФОТО: Н. Параушић

56. МИНУТ - Ништа посебно се не дешава на стадиону Партизана након водећег поготка који је постигао Израелац.

46. МИНУТ - Бибрас Натхо је довео црно-беле до предности! Погодио је на самом почетку другог дела са беле тачке.

ПРВО ПОЛУВЕМЕ: Партизан - Мачва 0:0

45. МИНУТ - Без голова у Хумској после првих 45 минута.

44. МИНУТ - Опет је Натхо тукао из даљине, али ни сада није био прецизан.

39. МИНУТ - Мачва се за сада добро брани и ретко покушава да запрети. Ипак, у једној ситуацији су тражили пенал, али судија Митић је одмахнуо руком и рекао да се игра настави.

24. МИНУТ - Натхо је покушао из слободног ударца. Ипак, шутирао је право у голмана гостију.

19. МИНУТ - Црно-бели нису искористили још једну шансу. Оклизао се Ивић и омогућио Павловићу да дође у ситуацију да матира Гордића, но овај то није успео да уради.

12. МИНУТ - Нема много узбуђења у последњих неколико минута. Игра се на половини Мачве, то је пре почетка утакмице било и очекивано.

6. МИНУТ - Могло је бити опасно по Партизан. Центрирао је један играч гостију са леве стране, али срећом нападач Трипковић није стигао лопту.

3. МИНУТ - Нова прилика. Овога пута је шут Асана замало завршио поред гола.

2. МИНУТ - Велика шанса за Партизан на самом почетку меча. Пробао је Холендер, али је Гордић одлично реагова, а лопта је подогио пречку.