БУНДЕСЛИГА : Бајерн преузео чело табеле

31. 10. 2020. у 20:27

ШАМПИОН Европе Бајерн искористио је пораз Лајпцига и избио на чело Бундеслиге после шестог кола. Баварци су остварили пету узастопну победу у новој сезони после стартног пораза и сада имају 15 бодова, колико и другопласирана Борусија из Дортмунда која има лошију гол разлику.

Стрелци за победнички тим били су Томас Милер са пенала у 13. и Серж Гнабри у првом минуту судијске надокнаде времена у првом полувремену. Једини гол за Келн постигао је Доминик Дрекслер у 82. минуту.

Милионери из Дортмунда славили су на гостовању Арминији, а двоструки стрелац био је ветеран Матс Хумелс, у 53. и 71. минуту.

Аугсбург је победио на свом терену Мајнц са 3:1. Рубен Варгас је донео предност Аугсбургу у 40. минуту, изједначио је Карим Онисиво у 64, а победу домаћем тиму донео је Андре Хан головима у 80. и 91. минуту.

Фудбалери Ајнтрахта и Вердера играли су нерешено 1:1. Вердер је повео у 51. минуту голом Џоша Сарџента, а изједначење и бод Ајнтрахту донео је Андре Силва у 65. минуту.
Оба тима после шест одиграних утакмица имају по девет бодова.

У последњем мечу дана, Менхенгладбах је савладао РБ Лајпциг са 1:0. Једини стрелац био је Хенес Волф у 60. минуту.