КОМБИНОВАНИ САСТАВ РАЗБИО ГРАЂЕВИНАРЕ: Звезда славила против Рада

А. Илић

29. 11. 2020. у 18:30 >> 20:54

Уписали су и фудбалери Црвене звезде победу у 16. колу Суперлиге Србије.

Рачунали су из Рада на то да ће Црвена звезда бити емотивно истрошена након победе над Гентом у Белгији, али им је рачуница била погрешна.

Фудбалери црвено-белих били су видно рапсоложени, жељни фудбала, а то је увелико због чињенице да је Дејан Станковић одлучио да комбинује састав, то се на игри није видело.

Милан Павков је након 17 минута игре затресао мрежу, у налету ка голу Рада руком је закачио лопту, а то судија није приметио, те је горостасни нападач распалио ка голу.

У 41. минуту Спиридоновић је одлично проиграо Ричдмонда Боаћија који након више од годину дана постиже гол у дресу Црвене звезде.

Трећи гол је у 59. минуту постигао Срђан Спиридоновић на проигравање Боаћија. Треба истаћи да је управо у тим тренуцима Рад заиграо мало боље, али је након примљеног гола поново дошло до пада у игри. На крају 3:0.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАД 3:0 (2:0)

(Павков 17, Боаћи 40, Спиридоновић 59)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Андрија Стојановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Гајић (од 60. Милуновић), Панков (од 60. Петровић), Дегенек, Ераковић – Гаврић, Николић, Саного (од 60. Радуловић), Спиридоновић – Боаћи, Павков.

РАД: Кахриман – Стојановић (од 46. Лазаревић), Ђорић, Стојисављевић, Цигер (од 65. Илић) – Буснић, Трнинић – Живковић, Ризнић (од 46. Трифуновић), Дамјановић (од 65. Блажић) – Јовановић.

КРАЈ МЕЧА

88. МИНУТ -  Марко Лазетић је шутирао, одбранио је Кахриман, лопта се потом одбија до стативе. Одлична прилика на дебију.

80. МИНУТ - Звезда у овом тренутку има седморицу младих играча на терену. Треба истаћи да је у завршници Звезда имала седморицу младих играча на терену, уз Радуловића, Петровића, Лазетића и Крстовића који су ушли са клупе меч су почели Ераковић, Гаврић и Николић.

69. МИНУТ - Поново покушава Спиридоновић, нема гола.

62. МИНУТ - Прилика Боаћија, али није било опасности по гол ривала.

59. МИНУТ - Боаћи шаље до Спиридоновића који успева да се намести на шут. Захватио је лопту Кахриман, али је ипак завршила у мрежи!

57. МИНУТ - Опробао се поново Боаћи, безуспешно.

54. МИНУТ - Саплео се Николић о лопту, Милан Лазаревић је шутирао, сигуран голман Звезде.

51. МИНУТ - Дамњановић је проиграо Трифуновића, одличан покушај играча Рада, савладао је Борјана, али је пречка била савезник голману домаћег тима.

48. МИНУТ - Озбиљна прилика за Звезду. Шутирао је Боаћи са двадесетак метара, крајњим напором успева Кахриман да одбрани гол.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

41. МИНУТ - Спиридоновић је примио додавање Павкова, након дриблинга послао је оштру лопту у шеснаестерац, Боаћи реализује прилику и увећава предност Звезде!

37. МИНУТ - Опробао је и Николић шут, али је епилог поново био исти - промашај.

36. МИНУТ - Поново се опробао и Гаврић. Нови промашај домаћих играча.

33. МИНУТ - Шутира Гајић, његов покушај иде крај гола.

25. МИНУТ - Шутирао је Николић са 30 метара. Није било опасности по Кахримана. Рад се мучи да  успостави контролу игре.

23. МИНУТ - Поново је Гаврић изашао испред Кахримана, одлично реагује голмана Рад још једном.

22. МИНУТ - Опробао је ударац Гавриђ, одлично брани Кахриман. +

17. МИНУТ - Након  дуела испред шеснаестерца чини се да је Милан Павков играо руком, ипак, судије то нису приметиле, те је игра настављена, а Стамени нападач савладао је Кахримана.

7. МИНУТ - Са дистанце је покушао Панков, али ударац иде далеко од гола Кахримана.

4. Минут - Прекид по левој страни за Звезду, покушао је Радован Панков главом, ништа  од гола.

ПОЧЕО ЈЕ МЕЧ

Пред сам почетак утакмице између Црвене звезде и Рада - Дамјану Ле Талеку, некадашњем фудбалеру нашег клуба уручен је дрес са бројем 104 који симболизује мечеве које је француски интернационалац одиграо у црвено-белом.