НАСТАВЉА СЕ СЕРИЈА ПАРТИЗАНА: Седма у низу црно-белих, "нова рецка" Вождовац

А. Илић

12. 12. 2020. у 16:37 >> 18:53

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су Вождовац у 19. колу Суперлиге Србије (2:0) на стадиону Вождовца.

НАСТАВЉА СЕ СЕРИЈА ПАРТИЗАНА: Седма у низу црно-белих, нова рецка Вождовац

Оба тима имала су шансе у првом полувремену, али је за нијансу ближе голу био домаћин. Имали су прилику Пантовић је шутирао уз стативу, потом у смирај првог полувремена Цветићанин је имао шансу, али је одлично реаговао Поповић.

Партизан је у зауставном времену имао прилику преко Филипа Холендера, али је мађарски репрезентативац погодио спољни део мреже.

Партизан је повео у 50. минуту, Шћекић је добро проиграо Асана, а Јапанац је имао лакши део посла, да спроведе лопту у мрежу.

Тек два минута након што је у игру ушао Лазар Марковић, проиграо га је Натхо, а везиста се уписао у стрелце и повисио на 2:0.

ФК Вождовац - ФК Партизан 0:2 (0:0)

(Сума 50, Марковић 79.)

Стадион: ФК Вождовац

Судија: Зоран Широки

ВОЖДОВАЦ: Прековић – Живковић, Гајић, Миловић, Ласицкас – Ајдиновић, Путинчанин – Пантовић (Стоисављевић од 81.) , Милосављевић (Ђорић од 81.), Цветићанин (Стојчев од 71.)  – Вујновић.

ПАРТИЗАН: Поповић – Бањак, С. Марковић, Вујачић, Урошевић – Зђелар, Шћекић – Асано (Стевановић од 80.) , Сума (Натхо од 61.), Јојић (Марковић од 71.) – Холендер.

КРАЈ МЕЧА Партизан може да буде задовољан издањем на стадиону Вождовца. Црно-бели су своје прилике у другом полувремену искористили, а домаћину нису дозволили да дође до изражаја у нападу, када је друго полувреме у питању.

85. МИНУТ - Партизан не жели да ризикује, а домаћин не успева да дође до гола ривала, те је уследио нешто мирнији период игре.

79. МИНУТ - Лазар Марковић је након два минута на терену Натхо је проиграо Марковића који шаље лопту у мрежу из буквално првог контакта са лоптом.

76. МИНУТ - Судија Широки показао је да је Урошевић лопту дотакао руком, играч Партизана се није сложио са тим те је добио јавну опомену, а центаршут из прекида ишао је директно у Прековића.

72. МИНУТ - Опробао је ударац Натхо из даљине, не довољно снажно да угрози Прековића.

65. МИНУТ - Чекају своју шансу фудбалери Вождовца из контра напада, те је лопта већи део времена код голмана Прековића него код играча у пољу.

60. МИНУТ - Пантовић је проиграо Цветићанина, а он непрецизно шутира преко гола Поповића.

54. МИНУТ - Пробао је Ласицкас нешто између шута и центаршута, ипак се одлично снашао голман гостију који је успео из другог покушаја да укроти незгодну лопту.

50. МИНУТ - Такума Асано се одлично снашао, одлично га је проиграо Шћекић, а јапански фудбалер матирао је Прековића.

47. МИНУТ - Боља игра Партизана, црно-бели притискају од почетка другог дела.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Отворена игра на обе стране

47. МИНУТ - Одмах шанса на другој страни, изашао је Лука Цветићанин пред Поповића, одлично је шутирао, а још боља реакција голмана гостију.

46. МИНУТ - Велика прилика за Партизан, Асано је покушао да дође до простора, проиграо је Холендера, а он шутира у спољни део мреже домаћина.

39. МИНУТ - Домаћи тим има иницијативу, припретио је овога пута Никола Вујновић, али слаб ударац ка голу Партизана...

35. МИНУТ - Нова шанса за домаћина, овога пута шутирао је Ласицкас, право у голмана Александра Поповића.

30. МИНУТ - Добро је проиграо Јустас Ласицкас Вујновића, али је везиста мало закаснио на ту лопту.

20. МИНУТ - Домаћин, као и Партизан игра отворено, нема у наставку већих узбуђења, води се отворена борба на средини терена.

13. МИНУТ - Кратка лопта Гајића ка голману Прековићу, покушао је да притисне Јојић, али је замало закаснио.

12. МИНУТ - Опробао се са друге стране Саша Здјелар, био је непрецизан.

11. МИНУТ - Велика шанса за Вождовац, након лоше интервенције Светозара Марковића шутирао је Урош Пантовић, тик крај стативе Поповића.

5. МИНУТ - Прва опасност по гол Партизана, корнер је био за домаћи тим, али после убацивања из угла фаул је у казненом простору направио Марко Путинчанин над Александром Шћекићем.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07