СИГУРНА ИГРА ЗВЕЗДЕ ПРОТИВ БАЧКЕ: Црвено-бели победом "спустили завесу" на полусезону на "Маракани"

А. Илић

13. 12. 2020. у 16:36

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су ОФК Бачка са 2:0 у 18. колу Суперлиге Србије.

СИГУРНА ИГРА ЗВЕЗДЕ ПРОТИВ БАЧКЕ: Црвено-бели победом спустили завесу на полусезону на Маракани

Одиграна је одлична утакмица пред празном Мараканом. Бен и Милуновић били су ударне игле Црвене звезде у првом полувремену, а са друге стране одлична је била игра Алексе Милојевића.

Голман Бачке као да је зачарао своју мрежу, те је упркос десетак изгледних шанси Звезде у првом делу остао несавладан.

У другом полувремену знатно разигранија Звезда. Шутирао је Бен у 46. минуту, одлично брани Милојевић, одбитак стиже до Мирка Иванића, који спроводи лопту у мрежу.

Десет минута касније Дијего Фалчинели је био на правом месту да спроведе одбитак у противничку мрежу.

Поново је добро бранио Алекса Милојевић након ударца Вељка Николића, али је лопта пала пред ноге Италијану, који се уписао у стрелце

ФК Црвена звезда - ОФК Бачка

Стадион: Рајко Митић

Судија: Драган Чоловић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић – Гобељић (од 46. Гајић), Панков, Милуновић, Родић (Ераковић од 65.)  – Саного, Петровић (од 46. Боаћи) - Ел Фарду Бен (Вукановић од 65.), Николић, Иванић – Фалчинели (Павков од 76.).

ОФК БАЧКА: Милојевић – Парађина, Рађен, Здравковић, Мијатовић - Стојановић (Маринковић од 85.), Шкорић - Ратковић (Велемир од 72.), Ескић (Стојановић М. од 61.), Гаврић (Зличић од 85.) - Писачић.

Пратите меч уживо у текстуалном преносу на нашем сајту

90. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА! Црвена звезда је у потпуности надиграла ривала, а само захваљујући расположеном голману Алекси Милојевићу резултат није био убедљивији.

86. МИНУТ - Пробао је Боаћи са петнаестак метара, шутирао је снажно и непрецизно.

82. МИНУТ - Одлична акција Звезде. Гајић је проиграо Вукановића коме је недостајала прецизност у завршници.

75. МИНУТ - Покушао је Боаћи да изненади Милојевића, али му је правовремено уклизао голман гостију.

70. МИНУТ - Пао је ритам игре након другог гола Црвене звезде.

64. МИНУТ - Велика шанса за Боаћија. Шутирао је након корнера Бена, погађа само спољни део мреже.

60. МИНУТ - Иванић и Боаћи су покушали да поново затресу мрежу, али се гости одлично бране.

56. МИНУТ - Дуплирају предност домаћи! Дијего Фалчинели је био на правом месту да спроведе одбитак у противничку мрежу. Поново је добро бранио Алекса Милојевић након ударца Вељка Николића, али је лопта пала пред ноге Италијану, који се уписао у стрелце.

46. МИНУТ - ГОЛ! Шутирао је Бен, одлична реакција голмана ОФК Бачка, Милојевић ипак у другој ситуацији није ништа могао. Савладао га је Мирко Иванић након што је натрчао на одбитак!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Бачка може да захвали голману Алекси Милојевићу који има партију живота, скинуо је десетак зицера домаћим нападачима!

45. МИНУТ - Снажан ударац Бена, поново одлична реакција Милојевића.

41. МУНУТ - ПРЕЧКА! Шутирао је Фалчинели на додавање Бена, лопта након реакције Милојевића погађа пречку.

40. МИНУТ - Наместио се на волеј поново Бен, а Алекса Милојевић без много проблема успева да укроти лопту.

35. МИНУТ - Након прекида је шутирао Бен, само корнере.

28. МИНУТ - Поново је имао шансу Милуновић након прекида, поново се добро снашао голман гостију.

25. МИНУТ - Звезда има апсолутну контролу лопте у свом поседу, 70 посто времена је фудбал у ногама играча у црвено-белом дресу.

23. МИНУТ - Велика шанса за госте. Опробао је шут након лепе акције Луке Писачића добро је реаговао Поповић.

22. МИНУТ - Нова прилика за Милуновића, четврта до сада.

18. МИНУТ - Нови покушај Бена, одлично реагује голман гостију који је вечерас на висини задатка.  Опробао се потом из Корнера поново Милуновић, али је добро био постављен Алекса Милојевић.

17. МИНУТ - Одмах је уследио одговор Звезде, центрирао је Бен, а након добре лопте репрезентативца Комора умало ауто гол.

15. МИНУТ - Изгубио је на средини терена лопту Бен,  Мијатовић је проиграо Стојановића, а он кренуо ка голу Поповића. Добар шут, али крај гола домаћих.

12. МИНУТ - Центрирао је Ратковић у петерац Звезде, а добро реагује Панков.

10. МИНУТ - Нови прекид за домаћина, одличан центаршут Бена из угла, поново је Милуновић био одлично постављен, али је шутирао преко гола.

7. МИНУТ - Одличан центаршут Бена након корнера, највиши у скоку је био Милуновић, али без опасности по гол противника.

6. МИНУТ - Иванић је одлично реаговао након центаршута, реагује голман Милојевић.

2. МИНУТ - Од старта меча домаћин је кренуо офанзивно. Пробао је прво Иванић, потом и Петровић.

СВЕЧАНОСТ пред почетак меча - Ричмонд Боаћи је против ФК Златибора одиграо 100. меч у дресу српског шампиона.