БУНДЕСЛИГА: Шалкеов слободан пад, Лајпциг пропустио прилику за прво место

19. 12. 2020. у 18:07

ШАЛКЕ је променио тренера, али не и навику да не побеђује. Фудбалери из Гекзенкирхена одиграли су 29. утакмицу без победе пошто су на свом терену поражени 1:0 од Арминије.

Фото ЕПА

Укупно седам голова пало је на пет поподневних утакмица, највише у мечу Менхенгладбаха и Хофенхајма који је припао гостима и то после преокрета. Крамарић и Сесењон су у наставку донели тријумф , а Борусија је претходно повела у 34. минути голом Стиндла с беле тачке.

Домаћина је коштао и директан црвени картон Тирама у 79. минути.

Вердер је прекинуо серију пораза голом резервисте Ерена у 90. минуту, само пар минута након штпо је ушао у игру.

У гостима је славио и ајнтрахт, 2:0 против аугзбурга, док је Лајпциг кикснуоп осовјивши само бод против Келна и тако пропустио прилику да се бар до вечерас домогне првог места на табели.

Дерби између Леверкузена и Бајерна на програму је од 18.30.