ЈЕСЕЊИ ДЕО СУПЕРЛИГЕ КРОЗ ПРИЗМУ СТАТИСТИКЕ: "минималци" убедљиво најчешћи, чак 40 пута 1:0!

С. Б.

03. 01. 2021. у 19:28

НА 189 јесенас одиграних првенствених фудбалских утакмица Суперлиге (утакмица 6. кола Раднички - Пролетер је регистрована службеним резултатом 3:0, па се не рачуна) постигнуто је 505 погодака, од којих су пет аутоголови, а стрелац јубиларног, 500. гола, био је фудбалер ТСЦ Марко Петковић у 66. минуту утакмице 19. кола, Инђија - ТСЦ 0:3.

ЈЕСЕЊИ ДЕО СУПЕРЛИГЕ КРОЗ ПРИЗМУ СТАТИСТИКЕ: минималци убедљиво најчешћи, чак 40 пута 1:0!

То је забележио Бранислав Трајановски, прецизни новосадски статистичар, као и да је у првом полувремену утакмица постигнуто 237 голова, а у другом 268. У "регуларном" току постигнуто је 476 голова, а у надокнади времена 29.

ОДБРАНЕ

ЗВЕЗДА има најбољу одбрану са 7 примљених голова (0,37), а одмах су ту и Партизан са 12 (0,63) и Пролетер, такође са 12, али на 18 утакмица, пошто се не рачуна меч са Нишлијама за зеленим столом, па је просек 0,67. Најслабије одбране имају Рад (35 голова - 1,84) и Инђија са 34 (1,79).

- Гол је најчешће постизан у 70. минуту, чак 13 пута. Највише голова пало је пред одлазак на полувреме, од 31. до 45. минута и то 88 пута, а просек постигнутих голова је 2,67, што је солидно.

- Најчешћи резултат био је "минималац" од 1:0, чак 40 пута, а најубедљивију победу остварио је ТСЦ против Новог Пазара, 7:0. Најдужи низ од десет победа забележила је Звезда од првог до 10. кола, а најдужи низ од шест пораза, Мачва, од 8. до 13. кола - каже Трајановски.

Црвена звезда је остварила највише победа, чак 17, а Бачка најмање, само две. Мајстор ремија је Металац, са седам нерешених утакмица, Инђија нема ниједан реми, а Звезда нема ниједан пораз.

Клуб из Љутице Богдана је и најуспешнији домаћин, 9-1-0 (92,59 одсто бодова) и уједно најуспешнији гост 8-1-0 (93,33 одсто). Најнеуспешнији домаћин је Златибор 2-0-7 (22,22 одсто поена), а најнеуспешнији гост је Бачка 0-2-8 (6,66 одсто).С. Б.

ЛУКИЋ И АСАНО ЈУРЕ МАКАРИЋА

НАЈБОЉИ стрелци јесењег дела првенства били су Макарић (Радник) са 12 голова, Лукић (ТСЦ) са 11 и Асано (Партизан) са 10.
Што се клубова тиче, Звезда је најефикаснија са 51 голом (2, 68 по утакмици) испред Партизана са 42 (2,21), а најслабије стрелце имали су Мачва (11 голова - 0,58) и Златибор (13 - 0,68).