ИЗНЕНАЂЕЊЕ У КУПУ ИТАЛИЈЕ: Томовићев СПАЛ елиминисао Сасуоло, Ђуричић трагичар

14. 01. 2021. у 19:57

ФУДБАЛЕРИ СПАЛ-а пласирали су се у четвртфинале Купа Италије, пошто су као гости победили Сасуоло са 2:0, а трагичар овог сусрета био је Филип Ђуричић.

Репрезентативац Србије је у 47. минуту зарадио искључење. Наиме, судија Ђакомо Камплоне је након гледања ВАР снимка одлучио да креативном везисти покаже пут у свлачионицу.

Занимљиво, Ђуричић је пре искључења у 24. минуту имао велику прилику када је погодио стативу и велико је питање како би се утакмица одвијала да је тада погодио мрежу друголигаша.

Гости су до предности дошли у 49. минуту преко Симонеа Мисиролија. Није дуго требало играчима СПАЛ-а да повећају предности - урадио је то Лоренцо Дикман.

За ову екипу је од почетка другог полувремена на терену био некадашњи фудбалер Црвене звезде Ненад Томовић.

Клуб из Фераре ће у четвртфиналу играти против шампиона Италије Јувентуса који је у среду тешком муком после продужетака елиминисао Ђенову.