САЛАХ НЕДОВОЉАН ПРОТИВ МАНЧЕСТЕРА: Јунајтед елиминисао Ливерпул из ФА купа

24. 01. 2021. у 20:15

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда пласирали су се у пету рунду ФА купа, пошто су као домаћини савладали великог ривала Ливерпул са 3:2.

Голове за црвене ђаволе постигли су Мејсон Грринвуд у 26, Маркус Рашфорд у 48. и Бруно у 78. минуту утакмице, док је оба гола за редсе постигао Мохамед Салах, први у 18, други у 58. минуту сусрета пред празним трибинама Олд Трафорда.

Мечеви осмине финала на програму су 10. фебруара, а противник Јунајтеду биће Вест хем који је лако изашао на крај са Докастером 4:0.

Мејсон Гринвуд прославља први гол на мечу ФОТО: АП/Танјуг

Ово је био други сусрет истих екипа у само недељу дана, пошто су прошле недеље у оквиру Премијер лиге у Ливерпулу одиграли меч без голова.

Да има кошмарну сезону потврдио је Арсенал који је јуче елиминисан од Саутемптона, после пораза од 1:0 на Сент Мерису.

Данас су фаворити, бар резултатски, добро одрадили посао. Челси је после нешто муке савладао Лутон таун са 3:1, Лестер је окренуо Брентфорд на снегом покривеном терену у западном Лондону истим резултатом, а Бернли је са 3:0 потопио Митровићев Фулам на Крејвен котиџу.

Српски репрезентативац је играо свих 90 минута, али није могао да помогне екипи.

Касније почиње утакмица Евертон - Шефилд венздеј, сутра Виком дочекује Тотенхем, а пету рунду затварају Бурмаут и Кроули таун у уторак.