РЕКОРДИ СИТИЈА И ГВАРДИОЛЕ: Након Лига купа Свонси пао и у ФА купу

10. 02. 2021. у 21:26

Фудбалери Манчестер ситија су се пласирали у четвртфинале ФА Купа, пошто су у гостима победили Свонси са 3:1.

EPA/EFE

Грађани су осим победе остварили још један успех - била је ово 15. узастопна победа изабраника Пепа Гвардиоле чиме је оборен рекрд енглеског фудбала.

До сада је екипа из Манчестера делила рекорд од 14 победа са Арсеналом из 1987. и Престоном из давне 1892.

Осим тога, била је ово јубиларна 200. победа Гвардиоле на клупи ситија. Шпански стручњак забележио је 31 пораз и 37 ремија у 269 мечева.

Стрелци за Сити су били Кајл Вокер у 30, Рахин Стерлинг у 47. и Габриел Жезус у 50. минуту. Гол за Свонси је постигао Морган Витакер у 77. минуту.

посебан куриозитет је што је Свонси и у Лига купу елиминисан од Ситија.