ЛИГА ШАМПИОНА: Халанд окренуо Севиљу, порто изненадио Стару даму

17. 02. 2021. у 23:03

Фудбалери Порта и Борусије из Дортмунда забележили су победе у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона.

Змајеви су на "Драгау" савладали италијанског првака Јувентус са 2:1, док су Милионери били убедљиви против Севиље и на крилима двоструког стрелца Ерлинга Браунта Халанда стигли до капиталне предности од 3:2, уочи реванша у Немачкој.

Ноћна мора за Јувентус на "Драгау" почела је после само 120 секунди. На истеку другог минута, очајно је одреаговао Бетанкур, вративши лопту голману Шћешном, Пољак је катастрофално погрешио и приликом жеље да испуца лопту, погодио Иранца Мехдија Таремија који је довео Змајеве у вођство.

Могла је Стара дама до изједначења у финишу полувремена. Центаршут Бетанкура је у казненом простору одлично прихватио Рабио и покушао ефектно "маказицама" да изненади Маршесина, али је Аргентинац парадом спречио његову намеру и сачувао мрежу.

Како су почели прво полувреме, тако су отворили и друго фудбалери Порта - голом! Само неколико секунди игре у наставку, било је довољно Змајевима да удвоструче предност против шампиона Италије, а стрелац је био Марега.

Све заслуге иду на рачун Манафе, који је као муња протутњао поред успаване одбране Јувеа и несебично додао нападачу из Малија, коме није било тешко да прецизним ударцем повиси вођство Португалаца на 2:0.

Велика узбуђења и резултатски преокрет, виђен је у Андалузији, где је Севилља са Борусијом из Дортмунда (2:3).

Сусо је већ у 7. минуту донео предност шпанском тиму, пошто је после његовог ударца са 17 метара, лопта ударила у једног играча Милионера, променила правац и преварила голмана Хица, за - 1:0.

Радост домаћих била је кратког даха, јер је Иранац Дахуди у 19. минуту, после кратког додавања са Халандом, опалио по лопти са велике удаљености и постигао феноменалан гол, доневши изједначење бундеслигашу - 1:1.

А онда је Ерлинг Браунт Халанд показао да комотно може да се бави и атлетиком. Уметност код другог гола, не због начина како га је постигао, већ каквим је спринтом одиграо Санчу, који му је повратном лоптом у шеснаестерцу омогућио да сјајно истрчавање крунише другим голом за Борусију и потпуни резултатски преокрет - 1:2.

Чудо из Норвешке поново је био прецизан у финишу полувремена и, чини се, већ одвео тим из Дортмунда међу осам најбољих европских екипа.

Поново је севнула контра Борусије, Ројс је несебично упослио Халанда у шеснаестерцу, који је само пласирао лопту поред немоћног голмана Боноа.

Реванш утакмице су на програму 9. марта.