ЗВЕЗДИ СЕДАМ МИНУТА ДОВОЉНО ЗА ПОБЕДУ: Храбри Спартак поклекао у завршници (ВИДЕО)

А. Илић

21. 02. 2021. у 17:01 >> 19:09

СЛАВИЛА је Црвена звезда у дербију 23. кола против Спартака у Суботици 2:1 иако је на полувремену губила 1:0.

Фудбалери Спартака одиграли су храбру и отворену утакмицу против Црвене звезде. До саме завршнице меча имали су и вођство.

Спартак је повео након 36. минута игре, стрелац гола био је Фуртула. У наставку је Црвена звезда кренула да напада. Посебно у другом полувремену, када су гости направили опсаду гола домаћина.

Успели су организовано да се бране "Голубови". Гајић је погодио стативу, Бен пречку, а тек у 80. минуту, на асистенцију из корнера са леве стране Саного, Иванић тресе мрежу за поравнање резултата. После шест минута Бен поставља коначних 1:2.

СПАРТАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2  (1:0)

(Фуртула 36' - Иванић 80', Саного 86)

Судија: Лазар Лукић.

СПАРТАК ЖДРЕПЧЕВА КРВ: Дујмовић – Дунђерски, Иванчевић, Текијашки, Милошевић – Марчић (Ђурасовић од 90.), Шимура – Савковић, Туфегџић, Срећковић (Видаковић од 69.)– Фуртула (Јовановић од 69.).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Родић (Саного од 60.)  – Петровић (Гаврић од 60.) , Николић, Иванић, Фалко (Бен од 27.) – Фалчинели, Павков (Срнић од 60.) .

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Шеимура шутира крај гола. Продужио је Лукић меч четири минута.

86. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! - Саного је постигао гол за преокрет. Звезда поново савладава Дујмовића за преокрет.

83. МИНУТ - БЕН ПОГАЂА ПРЕЧКУ! - Имала је Звезда вишак, нису се добро организовали играчи црвено-белих, лопта некако долази до Бена, распалио је - пречка!

Бен је извео корнер, заборављен је на петерцу био Мирко Иванић. Поклекла је одбрана Звезде

74. МИНУТ - Ређају се шансе за Звезду, једна од озбиљнијих била је дело Гаврића, са петерца је шутирао крај гола.

71. МИНУТ - Бен шутира преко гола са двадесетак метара из слободног ударца.

68. МИНУТ - Иванић проналази Бена, био је сам у срцу шеснаестерца, шутира преко гола.

65. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ. Гајић након реакције одбране погађа Стативу, избацује Дунђерски, потом Срнић шутира, а Дунђерски склања са гол линије.

63. МИНУТ - Добра прилика за Звезду, Милуновић туче, брани голман Спартака. У наредном нападу Туфегџић има један на један са Саногом, пада у шеснаестерцу, а Лукић поручује да се игра настави.

57. МИНУТ. Мирко Иванић је имао добру прилику, шутирао је, лопта крај гола.

56. МИНУТ - Поново је Спартак имао контру, Туфегџић додаје до Фуртуле поново офсајд.

55. МИНУТ - Бен је покушао након прекида да убаци лопту, али је добро реаговао голман домаћина.

53. МИНУТ - Жути картон за Милана Павкова. Врло је неопрезан био у дуелу са Текијашким.

52. МИНУТ - Спартак је имао изгледну шансу, Фуртула се нашао у офсајду на додавању  Шимура.

48. МИНУТ - Јаким ватрометом покушавају звездаши изван бедема стадиона да пошаљу поруку и мотивишу своје мезимце који покушавају да нападну, али одлично се за сада брани домаћин.

46. МИНУТ - Звезда покушава да пробије бедем Спартака, одлично делују домаћи у обрани на самом старту полувремена.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Два минута продужен је меч. Организовано се брани Спартак, али је лопта више у ногама гостујућих играча

44. МИНУТ - Фалчинели је још једном имао прилику поново је као победник изашао голман домаћина.

43. МИНУТ - Након корнера лопта пада под ноге Фалчинелију одлично брани Дујмовић.

38. МИНУТ - Дујмовић поново сигуран након покушаја Дијега Фалчинелија.

35. МИНУТ - ГОЛ СПАРТАК! Шимура шаље до Срећковића, овај прослеђује младом Николи Фуртули који без много проблема савладава Милана Борјана.

27. МИНУТ - Са терена излази Фелипе Фалко, уместо њега улази Бен. Помало изненађујућа одлука тренера Звезде. Видећемо након меча да ли се ради о повреди или мерама предострожности.

22. МИНУТ - Родић је одличном лоптом пронашао Фалка. Италијан је примио лопту на груди и добро шутирао, голман Спартака одлично реагује.

17. МИНУТ - Са друге стране шутира Фалко, а Дујмовић реагује сигурно.

16. МИНУТ - Срећковић је имао један на један са Гајићем. Шутирао је, лопта завршава у Борјановим рукама.

14. МИНУТ -Проиграо је Мирко Иванић Дијега Фалчинелија који је са ивице шеснаестерца шутирао - тик изнад гола

9. МИНУТ - Овога пута Шимура добија жути картон због рушења Фалчинелија.

7. МИНУТ - Покушао је из даљине Његош Петровић, млади Дујмовић одлично реагује.

1. МИНУТ - Утакмица је почела. Већ у првом минуту фудбалер Спартака Марчић добио је жути картон због оштрог старта над Дијегом Фалчинелијем.

Вељко Николић је на терен изашао у дресу Страхиње Ераковића како би пружио подршку саиграчу који је у Нишу задобио повреду.