СЕРИЈА А: Милан губи шампионску трку са Интером, убедљива Аталанта

03. 03. 2021. у 22:49

ШЕСТ дуела одиграна су вечерас у Серији А

Аталанта данас није имала много проблема да слави против Кротонеа. Брзо су стигли до гола преко Госенса, играо се 12. минут, али је Сими изједначио резултат у 23. минуту утакмице.

Паломино је погодио у 48. минуту, потом Муриел у 50, онда на 4:1 поставља Иличић у 58. минуту утакмице. Коначних 5:1 дело је Миранчука.

Милан полако губи трку са Интером за титулу, данас је дочекао на свом терену екипу Удинезеа и није победио. Имали су лопту у свом поседу, шансе преко Кесија и Дијаза у првом, односно Меитеа и Кесија у другом, као и преко Кастиљеха, али су гол постигли гости који су казнили домаћина.

Играо се 68. минут када је Де Паул набацио лопту из корнера, а Бекао је добро скочио и погодио. Неспретна интервенција одбране Милана их је на крају коштала три бода, испоставиће се, јер су домаћи успели да постигну гол у последњим тренуцима утакмице.

Тада је руком играо играч Удинезеа, Кеси је узео лопту у своје руке и погодио у 97. минуту за 1:1.

Верона је славила на гостовању екипи Беневента, било је 0:3. Фараони на асистенцију сјајног Лазовића је довео госте у предност у 25. минуту, да би Фулон аутоголом повисио на 0:2. Коначних 0:3 поставља Лазања у 50. минуту.

Каљари је славио против Михајловићеве Болоње која је поклекла након оне победе против екипе Лација. Једини гол дело је Руганија у 19. минуту утакмице.

У дербију "Дела лантерна" није било победника. Ђенова је повела преко Запакосте у 52. минуту утакмице, да би Тонели изједначио у 77.

Фиорентина је у дербију кола дочекала екипу Роме, а победу су однели гости. Након првих 45 минута голова није било, а онда је Спинацола успео да доведе госте у предност.

Ипак, након једне контре Фиорентине, домаћин стиже до изједначења и то аутоголом управо Спинацоле. Влаховић је имао једну прилику да доведе своје у вођство, али је резултат остао 1:1 у том тренутку, да би у 90. минуту Диавара донео победу Роми, испоставило се након интервенције ВАР технологије.