НЕМА ШПИЦЕВА, НЕМА ПРОБЛЕМА: Партизан решета овог пролећа

М. БЛАЖИЋ

12. 03. 2021. у 19:06

КАДА је Умар Садик у октобру прошле године напустио Партизан над Хумском је лебдело питање имају ли црно-бели адекватног наследника у шпицу?

Бојазан се показала исправном, пошто су од тада до данас Никола Штулић и Жан-Кристоф Бајебек донели само један гол, али и поред тога црно-бели никада лакше нису стизали до голова и победа. Нема шпицева? Ок, нема ни проблема...

Слободан Урошевић 1

Решетају Станојевићеви пулени овог пролећа са свих страна, на осам утакмица су постигли 28 голова, а да ниједном међу "извођачима радова" нису били они којима је то у опису радног места. Штулић и Бајебек, јасно је, нису у првом плану, о томе говори и симболична минутажа. Млади нападач је сакупио свега 130 минута на пет утакмица, док је Француз на четири меча провео 55 минута мање на терену. А да се то не осети, постарали су се малтене сви остали.

У 28 голова "ваљка" на осам пролећних утакмица уградило се 11 различитих стрелаца, а 15 голова у три меча против Инђије, Рада и Вождовца дело су различитих играча. Са колико разноврсног арсенала "оружја" располаже Партизан говори и податак да је у седам од осам победа са два или више голова разлике, имао само једног двоструког стрелца на утакмици. Био је то Јапанац Такума Асано у дербију против Војводине у Хумској.

Присталице црно-белих радује и гранитна одбрана, која је током низа од 16 победа капитулирала само у два наврата. Први пут у Суботици када је Спартак стигао до изједначења, да би касније Шћекић донео победу, а друга са Новим Пазаром код 3:0.

ПОВРАТАК ЗДЈЕЛАРА

НАЈСТАНДАРДНИЈИ фудбалер Партизана Саша Здјелар у понедељак би против Златибора могао да заузме место у тиму, пошто је борба са вирусом корона дефинитивно иза њега. Поуздани везиста је до болести одиграо 21 од 22 првенствена меча црно-белих, а притом је само у четири наврата због измене напустио терен пре истека 90 минута.

Станојевићев Партизан дефинитивно има и "главу и реп", делује као права такмичарска екипа, гладна доказивања, рекорди се нижу као на траци, а нова прилика за померање граница је првенствени дуел са Златибором. Са новом тројком на конту Станојевић би надмашио себе из првог мандата када је у два такмичења везао 16 узастопних тријумфа.