СЕРИЈА А: Болоња сигурна против Сампдорије

14. 03. 2021. у 15:37

Фудбалери Болоње савладали су Сампдорију са 3:1 на свом терену у првој утакмици наставка 27. кола Сереије А. Током поподнева и вечери играју се још преостале четири утакмице.

Тим Синише Михајловића на свом терену је надиграо Сампторију и прекинуо серију од два пораза које је доживео на гостовањима са Каљаријем и Наполијем.

Гости су добро ушли у меч и имали већи посед лопте, али су домаћини из контранапада успели да дођу до шанси које су већ у првом полувремену претворили у вођство од 2:1.

Болоња је повела у 27. минуту голом Мусе Бероа, да би гости изједначили десетак минута касније поготком Фабија Квареље.

Онда у 41. минуту Матијас Сванберг доноси предност домаћинима са којом се отишло на полувреме.

У наставку је Болоња само потврдила победу голом Соријана у 70. минуту за коначних 3:1.