ФРАНЦУЗИ СТИГЛИ ДО ПРВЕ ПОБЕДЕ: Ембапе промашио пенал

28. 03. 2021. у 17:04

ШАМПИОН света, селекција Француске, стигла је до прве победе у квалификацијама за Мундијал. Триколори су са 2:0 славили на гостовању у Казахстану.

Стрелци су били Усман Дембеле у19. минуту и фудбалер домаћих Маљи који је је у 44. минуту затресао сопствену мрежу након корнера који је извео Гризман.

Могли су изабраници дидијеа Дешана и до убедљивијег тријумфа, да ембапе није промашио пенал у 75. минуту, тачније обранио му је голман домаћих, 40-годишњи Александр Мокин.

Француска је у првом колу непријатно изненадила одигравши само 1:1 против Украјине. Казахстан је у првом колу био слободан. Вечерас се састају Украјина и Финска, док је Босна и Херреговина након ремије против финске (2:29 слободна у овом колу.