ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ТИТУЛУ: Црвено-бели савладали Војводину и 32. пут постали прваци Србије (ВИДЕО)

29. 04. 2021. у 18:39 >> 20:53

ЦРВЕНА звезда освојила је нову 32. титулу првака Србије, пошто је победила Војводину са 1:0.

Тријумф и оверу трофеја црвено-белима донео је Синиша Саничанин који је у 13. минуту затресао сопствену мрежу.

Била је Звезда најбоља и у овој сезони и заслужено дошла до нове титуле. И на овом мечу клуб са "Маракане" био је бољи ривал за тај један гол.

Ово је тиму из Љутице Богдана била четврта везана титула и то ниједна генерација није успела.

Имају изабраници Дејана Станковића да оборе још неке рекорде до краја сезоне. Са овим једним голом, црвено-бели су дошли до бројке од 96 погодака и јуре бројку од 100, што је реално да се деси.

Такође, Звезда је овом победом дошла до 98 бодова, и пробаће да оборе оспствени рекорд од 105 бодова. То су неки циљеви који ће шампион Србије покушати да оствари до краја сезоне.

Што се утакмице тиче могли су и гости до гола, па и да избегну пораз, али у неким ситуацијама нису имали ни среће.

Није Звезда била убедљива као у неким претходним утакмица, али сигурно да ће домаћину циљ био да победи и обезбеди нову титулу - што је на крају и урадила.

На крају утакмице капитен црвено-белих Милан Борјан подигао је пехар, сви играчи су славили.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Милуновић, Панков, Родић – Петровић, Саного - Бен, Николић, Иванић – Фалчинели.

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Симић - Бралић, Саничанин, Ђурић, Ђорђевић - Дринчић, Топић - Човић, Зукић, Бојић - Вукадиновић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Војводина 1:0

90+2. МИНУТ - Могла је Војводина у финишу утакмице да изједначни, али нису успели да пронађу пут до мреже домаћих.

77. МИНУТ - Опробао је ударац и Миљан Вукадиновић. Пробао је са неких 20 метара, добро је постављен био Борјан и лако укротио тај покушај.

72. МИНУТ - Очекивало се да Звезда крене по још један гол од када је бројчано јача на терену. Ипак, црвено-бели за сада нису озбиљније запретили Симићу.

61. МИНУТ - Преопштар старт Ђорђа Ђурића. Зауставио је у контри Вељка Николића. Подигао је превисоко ногу и оправдано му је судија Данило Грујић показао директан црвени картон.

55. МИНУТ - Бен је извео добар корнер, највиши у скоку био је Милуновић, али ударац високог дефанзивца завршио је преко гола.

51. МИНУТ - Искористио је грешку ривала Мирко Иванић, кренуо у контру, шутирао је левом ногом, но добро је реаговао Симић и одбио лопту у корнер.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Војводина 1:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

44. МИНУТ - Добра прилика за госте. Главом је шутирао Бојић после центаршута Ђурића, али је лопта отишла поред гола који чува Милан Борјан.

43. МИНУТ - Покушао је Фалћинели главом. Центрирао је Гајић, ипак покушај Италијана није био довољно добар да се угрози гол Војводине.

31. МИНУТ - Сјајна акција Звезде. Николић је упослио Фалћинелија, овај дотурио до Бена, али нападач Коморских Острва није најбоље реаговао, па није дошло до промене резултата.

25. МИНУТ - Пробао је Вељко Николић из слободног ударца са неких 25 метара. Опасности није било за Симића који је ухватио живу лопту.

23. МИНУТ - Нема много узбуђења од тренутка када су домаћи дошли до предности. Игра се на половини Војводине, но изабраници Дејана Станковића не успевају да пронађу рупу у одбрани ривала.

13. МИНУТ - Црвено-бели су стигли до предности! Оштро је центрирао Милан Гајић, а Синиша Саничанин је затресао сопствену мрежу. У намери да лопту пошаље ван терена савладао је Николу Симића.

9. МИНУТ - Први покушај домаћих. Покушао је Дијего Фалћинели ударцем са неких 15 минута, али је лопта отишла високо преко гола.

1. МИНУТ - Гости су одмах могли да шокирају домаће. Две добре прилике су пропустили, тачније оба пута је одлично реаговао Милан Борјан.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07