МАРКУ НИКОЛИЋУ ПРЕСЕО УСКРС: Зенит понизио Локомотиву!

02. 05. 2021. у 20:03

МЕЧ који је требало да буде дерби руског првенства између Зенита и Локомотиве из Москве, коју са клупе води Марко Николић, завршен је убедљивом победом домаћина резултатом 6:1 (3:0).

Српски тренер је претходна два месеца носилац признања за најбољег тренера у Русији, а тим је везао шест победа у Априлу, а данашњи дан неће памтити по добром.

Ипак, како је утакмица почела тим из Санкт Петербурга, који је био апсолутни фаворит, оправдао је, али и надмашио сва очекивања. Већ на полувремену било је 3:0 за Зенит.

Артјом Дзјуба је начео мрежу гостију из Москве у 19. минуту, да би Сардар Азмун с два гола у 39. и 45. минуту најавио потоп Локомотиве.

Наставио је Зенит да вози локомотиву, а Азмун је у 46. минуту стигао до хет-трика. Кобан по голмана Гиљермеа био је поново Дзјуба у 51. минуту, када је пукла „петарда“ у мрежи Локомотиве.

Камано је с друге стране успео да постигне утешни погодак, али је Бразилац Малком у 67. минуту поставио коначних и нестварних 6:1.

Један од најтежих пораза Србина Марка Николића у тренерској каријери, а догодио се баш на највећи хришћански празник - Ускрс.