БУНДЕСЛИГА: Важна победа Дортмунда у трци за Лигу шампиона, Волфсбург слави Брекала

08. 05. 2021. у 18:03

ФУДБАЛЕРИ Борусије Дормтунд остварили су битну победу у трци за пласман у Лигу шампиона. "Милионери" су на свом терену савладали Лајпциг са 3:2 у 32. колу Бундеслиге.

Херој домаћег тима био је Џејдон Санчо који је постигао два гола, други у 87. минуту. У стрелце се за клуб са "Сигнал Идуна парк" стадиона уписао и Марко Ројс.

Поготке за госте постигли су Клостерман и Олмо. Лајпциг је и поред пораза остао на 64 бода и други је на табели, тако да за њих неће бити проблем да обезбеде место у елитном такмичењу, али мало је недостајало да помрсе рачуне "милионерима".

Борусија је сада четврта на табели са 58 бодова, два више од Ајнтрахта, али има и утакмицу више.

Крупним корацима ка Лиги шампиона хита Волфсбург који је као домаћин победио Унион Берлин са 3:0.

Прави шоу приредио љубитељима фудбала приредио је Јосип Брекало који је уписао хет-трик.

Занимљиво је било и на мечу Хофенхајма и Шалкеа, гости из Гелзенкирхена су на полувремену водили, али је домаћин са четири гола у наставку све окренуо на своју страну.