УЖАСНИ ЕФЕС И СЈАЈНИ АНЂУШИЋ: Мицић подбацио, Данило предводио "кнежеве"

В. П.

01. 10. 2021. у 22:57

НЕПРЕПОЗНАТЉИВО лице браниоца титуле Ефеса на гостовању мадридском Реалу и одлично издање Данила Анђушића у дебитантској победи Монака против Панатинаикоса, главни су утисци првог дана 22. евролигашке сезоне.

УЖАСНИ ЕФЕС И СЈАЈНИ АНЂУШИЋ: Мицић подбацио, Данило предводио кнежеве

Ефес је чак резултатски добро прошао у дуелу са "краљевима" (69:82), имајући у виду да је домаћин већ после прве четвртине водио 32:17. Прошлосезонски МВП лигашког дела и фајнал-фора, српски репрезентативац Василије Мицић, у првом мечу био је далеко од свог нивоа, као и већина његових саиграча, изузимајући Филипа Петрушева (17 поена за 16 минута) и Шејна Ларкина (21 поен, 6 ас). Мицић је постигао девет поена (1/4 за два, 2/6 за три), уз две асистенције и три изгубљене лопте.

- Наше издање у првој четвртини било је ужасно, нешто што никад нисам видео. Без иједне асистенције, уз шест изгубљених лопти - каже тренер Ефеса Ергин Атаман.

- Изгледало је као да смо у Мадрид дошли туристички.

Монако је до историјске прве победе у Евролиги (75:63) предводио наш репрезентативац Данило Анђушић са 17 поена за само 14 и по минута на терену, без грешке у шуту ван линије 6,75 (4/4). Испратио га је Мајк Џејмс са 11 поена, шест скокова и четири асистенције. Немања Недовић покушаће да што пре заборави прву званичну утакмицу после дуге паузе због повреде - без поена за 12 минута, уз седам промашаја у шуту из игре. У Панатинаикосу је расположен био само Јанис Папапетру са 16 поена и шест ухваћених лопти.

- Нисмо били под стресом због дебија у Евролиги, зато што имамо играче са много искуства на овом нивоу такмичења - рекао је Анђушић.

- Наравно, ова победа на почетку такмичења је велика ствар за све нас, за клуб, јер се ради о новом тиму и биће потребно времена да се боље упознамо.

Најзанимљивији меч одигран је у Тел Авиву, где је Макаби прокоцкао 17 поена предности против Бајерна и у драматичној завршници славио погоцима Скотија Вилбекина са линије слободних бацања (69:68). Баварци су могли до тријумфа у последњем нападу, али су непрецизни били Дешон Томас и Дарун Хилијард. За екипу тренера Андрее Тринкијерија дебитовао је Огњен Јарамаз, који је за 23 минута постигао три поена (4 ск), док Владимир Лучић није био у саставу због повреде.

- Феноменална утакмица, после две тешке године играли смо пред 12.000 навијача - каже Тринкијери.

- Имали смо за 18 поена већи индекс корисности од Макабија, али смо изгубили због сјајне партије Вилбекина (28 поена). - Иако нам је недостајало много играча, играли смо са чврстим карактером, што је једини начин да се супротставите Макабију у пуној дворани.

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35