ХРАБРА ЗВЕЗДА НАМУЧИЛА ЦСКА: Црвено-бели испустили победу у завршници

А. Илић

15. 10. 2021. у 20:54 >> 20:54

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су у 4. колу Евролиге од ЦСКА у Москви.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од ЦСКА у Москви резултатом 78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19).

Црвена звезда одиграла је одличну утакмицу против руског тима, још једном су црвено-бели приказали одличну одбрану, а прорадио је коначно и напад.

Имали су играчи Дејана Радоњића предност током већег дела меча, а у завршници им је недостајало снаге да дођу до изједначења.

Прву деоницу добили су црвено-бели резултатом 17:21, након чега је уследио одговор руског тима, да би на крају првог полувремена резултат био 42:42. У трећој деоници Звезда је дошла до максималне предности од седам поена, да би у завршници меча до изражаја дошао индивидуални квалитет Шведа и Клајбурна.

ЦСКА - Црвена звезда 78:76

ЦСКА: Лундберг 8, Боломбој 11, Коменко, Укхов 3, Илиев 2, Антонов 3, Војтман 12, Клајбурн 18, Лопатин, Курбанов 5, Швед 16

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гушић, Лазаревић 2, Волтерс 16, Ускоковић, Давидовац 2, Митровић 4, Калинић 11, Добрић 10, Холинс 5, Симоновић 2, Ивановић 10, Кузмић 14.

Крај меча 78:76

40' није Звезда имала снаге за подвиг, Ивановић и Калинић спустили су на 78:76, за победу није било снаге.

39' Сада серија 9:0 руског тима, Швед и Лундберг воде Русе ка мирнијој завршници - 78:71

36'  Поенима Линдберга и Шведа ЦСКА поново домаћи у осетнијем вођству - 76:71.

35' Волтерс краде лопту, Звездина серија 9:0 дала је резултата, поново воде црвено-бели 69:71, а потом Курбанов изједначује.

34' Калинић новом тројком враћа Црвену звезду на минус 4 - 69:65. Натерао је Калинић Клајбурна да погреши. Волтерс пробија и спушта Звезду на -2.

33' Проблеми у нападу за Црвену звезду, не долазе у овим тренуцима гости до простора за организацију игре, Клајбурн шеснаестим поеном долазе до осам поена предности, а новом тројком Волтерсвраћа на 67:62.

32' Нова тројка Руса, Војтман погађа, а потом и Швед за 65:59.

31' Клајбурн новом тројком враћа у вођство ЦСКА. Потом погађа два пенала и Лазаревић за 60:59.

Трећа четвртина 57:57

30' Промашио је за три Ивановић последњи напад имали су домаћи. Уз звук сирене погодио је преко Симоновића Швед за 57:57.

29' Нова тројка и 11 поен Клајбурна  за 54:55, потом Симоновић уписује поене.

27' Већ неколико пута играчи ЦСКА промашују цео обруч на шуту за три.

26' Боломбој задаје много главобоља гостима, у наредном нападу превише простора добио је Никола Ивановић, нова тројка за 51:55.

24' Занимљиво је да је убрзан темпо игре. Звезда већ на 10 поена, док домаћи немају ниједан фаул. Уследио је девети поен Боломбоја за 49:52.

23' Поенима Волтерса Црвена звезда долази до +7 (42:49).

22'Слабо отварање другог полувремена на офанзивном плану за ЦСКА

21'Кузмић наставља са добром партијом. Кузмић даје два поена, онда купи дефанзивни скок, а наставља са још једним куцањем - 42:46

Друга четвртина 42:42.

20' Опробао је Давидовац шут за три, био је непрецизан, Боломбој промашује, а из наредног напада Швед увећава предност на 42:39, анулирао ју је Волтерс тројком у последњој секунди.

19' Клајбурн прецизан за три, после дуго времена води ЦСКА - 40:39.

18' Швед, а са друге стране Волтерс били су прецизни. Звезда одржава минималну предност.

17' Наставља се шутерски обрачун. Воитман погађа за три, а Никола Калинић уз нове поене врађа Звезду у предност - 35:37.

16' Лундберг је био прецизан са пенала, а после и Швед, ЦСКА на минус два. Нови поени Лундберга и серија 7:2 домацић. Никола Калинић у пресудном моменту тројком прекида серију 35:32-

15' Половичан је са пенала био Клајбурн. Домаћи састав се доста мучи да дође до поена, а са друге стране до офанзивног скока долази Кузмић који потом проиграва Добрића за десети поен - 26:32.

14' Четврти поен Огњена Кузмића за до сада максималних +5 Црвене звезде - 23:28. Одмах са друге стране  Швед са пенала смањује предност црвено-белих. Уследио је период у коме се играло без кошева, а Клајбурна је у полагању спречио Огњен Кузмић блокадом, а центар гостију потом је са друге стране дошао до лаких поена за 25:30.

13' Остин Холинс хладнокрвно, нова тројка за Звезду која одржава предност над Армејцима - 23:26

12' Антонов погађа за три. Црвена звезда ради добар посао, домаћи тим приморан је на шут са дистанце, немају много решења у рекету играчи ЦСКА - 20:21. Пети поен Николе Ивановића који за разлику од меча са Жалгирисом вечерас изгледа доста расположеније - 20:23.

Прва четвртина 17:21

10' Држи тим дејана Радоњића игру под контролом и заслужено води 17:21. У првој четвртини Црвена звезда је шутирала 88 посто за два (9 од 8), док је тим са Малог Калемегдана убацио једну тројку из пет покушаја, а једина ставка која је на страни домаћег састава јесу скокови. Имали су их Армејци пет, наспрам три Звезде.

9' Хладнокрвна игра Црвене звезде за сада, уписао је поене и Никола Ивановић, потом фантастично проиграва Митровића за 15:21.

7' Још једном је сигуран Огњен Добрић који долази до нових поена. Одговорио је са друге стране Хојтман - 13:14

6' Поенима Огњена Добрића Звезда долази до новог вођства - 11:12.

5' Јоханес са пенала доводи ЦСКА до за сада максималних +3 - 9:6.

4' Нејт Волтерс уписује прве поене за Звезду вечерас, уједно долазе црвено-бели до првог вођства, а потом Боломбој закуцава за 7:6.

3' Холинс уписује прве поене за Звезду, у наредном нападу и Кузмић долази до лаког коша у рекету - 5:4, виђена је потом и одлична одбрана Давидовца.

2'Никита Курбанов погађа за два уз фаул, то су уједно први поени на мечу - 3:0.

1' почела је утакмица, добра Звезда у одбрани, а са друге стране Давидовац губи лопту.

Уочи меча

Оба тима у меч улазе са две победе и једним поразом, а традиција је на страни "Армејаца". Звезда на својој страни има одличну одбрану која тим Дејана Радоњића краси ове сезоне.

Занимљив је и податак да Црвена звезда никада није славила у Москви, а најближи томе били су 2016. године у четвртфиналу Евролиге, поражени су тада 77:76.

Занимљиво је да су тада у тиму били Марко Симоновић, Лука Митровић, Бранко Лазић и Маик Цирбес, а са клупе је тим са Малог Калемегдана и тада предводио Дејан Радоњић.

До сада су у просеку примили 61,7 поена и имаће тежак задатак да зауставе екипу која је у просеку дала 83,7 поена.

- Надамо се да ћемо што пре изаћи из проблематике са повредама и да ћемо имати још играча на које можемо да рачунамо за следећи период, који је такође јако захтеван. Сигурно ћемо дати све од себе и покушати да одиграмо најбоље што можемо. Знамо против кога играмо, али желимо да изађемо на паркет и дамо максимум - Рекао је у сусрет мечу Дејан Радоњић.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35