ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА ПАРТИЗАН: Фенербахче одиграо у НБА ритму и разбио Валенсију, Олимпијакос срушио ПАО

14. 03. 2024. у 21:55

Кошаркаши Олимпијакоса победили су вечерас градског ривала Панатинаикос резултатом 71:65, док је Фенербахче декласирао Валенсију (118:88) у првим мечевима 29. кола Евролиге.

Панатинаикос је боље отворио атински дерби, гости су после 10 минута водили 17:7. У другој деоници Олимпијакос се у потпуности вратио уб утакмицу, па је на полувремену било 33:33.

Домаћин је средином треће деонице имао плус 11 - 47:36, али се у последњих 10 минута ушло резултатом 48:42. Меч је решен кад је Олимпијакос почетком последњег минута повео 65:59.

Олимпијакос су ка победи предводили Мозес Рајт са 19 и Алек Петерс са 11 поена. Филип Петрушев је за 21 минут дао четири поена (1/5 за два, 2/4 слободна бацања) уз три скока, украдену лопту и две блокаде.

Кендрик Нан је са 17 поена био најефикаснији код Панатинаикоса, по 11 су дали Константинос Митоглу и Матијас Лесор.

Оба клуба сад имају скор 18-11 и чека их жестока борба са обезбеђивање домаћег терена у четвртфиналу. Олимпијакос има предност јер је бољи у међусобном скору пошто је у 5. колу као гост савладао Панатинаикос резултатом 88:78.

Фенербахче је питање победника у мечу против Валенсије решио већ после 20 минута игре, а предност је до краја меча само расла.

Најефикаснији и редовима турског клуба били су Тајлер Дорси са 28, Најџел Хејс-Дејвис са 21 и Скоти Вилбекин са 20 поена. Марко Гудурић је за 14 минута имао осам поена (1/1 за два, 2/3 за три) уз један скок и две асистенције.

Брендон Дејвис је предводио Валенсију са 18 поена, по 12 су дали Џастин Андерсон и Џаред Харпер, а 10 Дамијен Инглис. Стефан Јовић за 13 минута није дао поен (0/1 за два), имао је један скок и четири асистенције.

Бонус видео ЈОШ ЈЕДНО ИЗНЕНАЂЕЊЕ: После Јага поклон добио и Ледеј

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20