"ИСПИСАЛИ СМО ИСТОРИЈУ, АЛИ НИЈЕ БИЛО ЛАКО'' Данило Анђушић о времену проведеном у Партизану
Данило Анђушић освојио је са Партизаном АБА лигу и био на корак од уласка на фајнал-фор Евролиге пре две сезоне. Дошло је овог лета време за растанак са црно-белима, а српски кошаркаш је прокоментарисао време проведено у Хумској.
ФОТО: КК Партизан/Емилија Јовановић
- Није завршено како смо желели - почиње са уздахом Анђушић разговор за Моцарт спорт и наставља:
- Волим да кажем, а причао сам и са Жељком... Много лепих тренутака, али и тешких. Није било средине. Ове сезоне је било баш тешко. После те прве сезоне, небитно каква је била улога на терену, игра, заједништво и све што смо доживели, било је незаборавно и исписали смо историју. Вратили смо навијаче, деца су се вратила на трибине и то ми је најдраже. Имају жељу да прате кошарку и ту смо урадили јако лепу ствар.
Ипак, вероватно је било много лепо бити поново у Партизану.
- Тако је. Без обзира на тешке тренутке, мени је драго што сам се вратио у Партизан. Исписали смо заједно историју. Неке ствари су ми се оствариле што никада нисам ни сањао, био сам на неким утакмицама капитен Партизана, што је мало ко доживео. То су ствари које ћу памтити и наравно освајање АБА лиге после 10 година и мој први трофеј Јадранске лиге у каријери. То су лепе ствари које су се дешавале и које су за незаборав. Искрено, није ми било лако када сам гледао неке клипове... Буквално ме расплаче. Расплачу ме тренуци заједништва, јер сам желео да моја деца одрастају у томе. Да доживе да цела хала скандира име њиховог тате. Били су део тога, то је нешто непроцењиво и јако ми је драго што сам био део тога, уз све тешке тренутке којих је било много, како индивидуално, тако и тимски.
БОНУС ВИДЕО: НЕВИЂЕНИ СНИМАК СА ДОЧЕКА ОЛИМПИЈАЦА: Ово ће одушевити све Србе!
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОРВЕШКА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ: Французи играју за селектора Дешана
НОРВЕШКА и Француска састају се у оквиру последњег кола групне фазе Светског првенства 2026. године.
26. 06. 2026. у 06:30
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)