КАКАВ ПОЧЕТАК ЗА ДЕЈАНА РАДОЊИЋА: Бахчешехир победом у гостима стартовао у Еврокупу

Часлав Вуковић

25. 09. 2024. у 20:17

ЕВРОКУП је почео. Прву утакмицу одиграо је и Бахчешехир, екипа коју са клупе предводи бивши тренер Црвене звезде Дејан Радоњић, а наступају некадашњи играчи Партизана, Матеуш Понитка и Џејлин Смит, као и Марко Симоновић који је прошлу сезону почео у београдским црвено-белима.

Турски клуб је одлично стартовао у другом по квалитету европском такмичењу, пошто је као гост победио литвански Вулвс са 69:80 (26:23, 17:22, 13:20, 13:15).

Игра из другог полувремена је сигурно рецепт како црногорски стручњак жели да његова екипа изгледа на терену. Бахчешехир је у других 20 минута примио само 26 поена.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Тим из Истанбула је заслужено славио. То најбоље може да се види по томе што је изгубио само прву четвртину.

Најефикаснији код победника био Аксел Бутеј са 17 поена, пратио га је Таи Одијасе са 14. На другој страни највише се истакао Ентони Кован са 20 поена, док су Трејшон Турман и Џефри Тејлор постигли по 10.

Бахчешехир у наредном колу дочекује у турском дербију екипу Бешикташа. Вулвси иду на ноге Хапоел Тел Авиву.

Победу на старту Еврокупа уписала је и Цедевита Олимпија која је тријумфовала против Клужа у гостима са 86:93 (24:19, 14:27, 28:25, 20:22).

Љубљанчане је до тријумфа предводио Девин Робисон са 20 поена, док је Бринтон Лемар стао на 18. У тиму из Румуније најбољи су били Зевијер Симсон и Адам Мокока са по 16 поена.

"Змајчеки" у 2. колу дочекују Венецију, а Клуж иде у госте Бургу.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА