ПАРТИЗАН СПРЕМАН ЗА ЕВРОЛИГУ: Спартак намучио црно-беле, али Београђани нису дозволили изненађење (ФОТО)

Часлав Вуковић

29. 09. 2024. у 21:00

ПАРТИЗАН је спреман за први меч у Евролиги, пошто је победио у 2. колу АБА лиге Спартак у Суботици са 80:89 (25:24, 19:17, 15:18, 21:30).

Намучио је тим Владе Јовановића фаворизованог ривала, био у егалу три и по четвртине, али гости су на крилима Исака Бонге и Карлика Џонса успели да спрече изненађење, потпомогнути Ифеом Лунбергом и Балшом Копривицом.

Репрезентативац Немачке је тројке шутирао 4/4, с тим што је три погодио у четвртом периоду док је резултат за домаће био активан. Кад је реч о сјајном плејмејкеру он је одличним продорима и организацијом игре успео да поведе тим ка тријумфу.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Данац и Србин су играли сјајно на оба краја терена током треће четвртине у тренуцима кад су се гости враћали.

Спартак је после 20 минута кошарке имао предност од три разлике 44:41. То је екипи са севера Србије дало самопоуздање, па су на почетку трећег квартала отишли на максималних +9 - 50:41. Ипак, црно-бели су одговорили серијом 16:2 и у потпуности ухватили прикуљчак.

Имали су Суботичани и на то одговор, вратили су се у меч и у последњу четвртину се ушло нерешено - 59:59. Ту је ипак до изражаја дошао квалитет Партизана који је успео да се одлепи и на крају тријумфује.

Колико је домаћин намучио госте види се по томе да је тек у последњем минуту после поена Стерлинга Брауна виђена двоцифрена предност - 76:87.

Оно што није било добро у игри Партизана су слободна бацања - 12/24. Ни шут за три није био идеалан - 7/20. Ипак, то се променило у последњем периоду у ком су црно-бели постигли пет тројки.

Најефикаснији код победника био је Стерлинг Браун који је постигао 21 поена, пратио га је Карлик Џонс са 15. На другој страни најбољи је био Душан Милетић са 16 поена, један мање постигао је Расир Болтон.

Партизан после два кола у АБА лиги има учинак 2-0, док је Спартак на 0-2.

Црно-бели у четвртак почињу такмичење у Евролиги утакмицом против Басконије у гостима (четвртак, 20.30).

Спартак - Партизан 80:89 (25:24, 19:17, 15:18, 21:30)

Дворана: "Дудова шума". Гледалаца: 4.500. Судије: Томислав Хордов (Хрватска), Сашо Петек (Словенија), Драган Поробић (БиХ).

Спартак: Церовина 12, Рудан 9, Денијелс 9, Момиров 2, Милисављевић, Гордић 2, Милетић 16, Медаревић, Тејић 4, Кајами-Кин, Николић 11, Болтон 15.

Партизан: Дејвис 6, Лундберг 8, К. Џонс 15, Ниликина 2, Вашингтон, Копривица 11, Накић, Маринковић 5, Покушевски 2, Браун 21, Бонга 13, Т. Џонс 6.

Четврта четвртина: Спартак - Партизан 80:89

40' - Крај утакмице!

40' - Данило Николић је поентирао под фаулом Ниликине. Бивши играч Будућност није реализовао и додатно бацање.

39' - Тројку је погодио Церовина, али вратио је Вања Маринковић. Минут одмора је затражио Јовановић.

37' - Одлепљује се Партизан. Сада црно-бели имају +9 (71:80) колико је била највећа предност домаћег тима.

35' - Невероватно шутерко вече за Бонгу. Већ трећу тројку у овом периоду постигао је шампион света са репрезентацијом Немачке. Одмах је тајм-аут затражио Влада Јовановић. Добар напад домаћих из тајм-аута и погодак ван линије 6,75 Денијелса.

34' - Тројку је за Спартак погодио Денијелс, али је истом мером узвратио Карлик Џонс. Распуцали су гости у последњем кварталу.

33' - Бонга погађа другу тројку на утакмици и тек трећу за госте на овом мечу. У ритму је Бонга. Немац је погодио још једну тројку и он је у овим тренуцима "X" фактор. Добра акција домаћих. Гордић је проиграо Милетића који је снажно закуцао.

32' - Карлик Џонс нема проблема са линије пенала. Репрезентативац Јужног Судана је погодио оба и постао је двоцифрен пошто је дошао до 10 поена. Милетић је промашио тројку, али све је пратио Момиров и вратио лопту у кош.

31' - Болтон је промашио шут ван линије 6,75 на сарту последњег квартала. Дејвис није био прецизан за Партизан, а прве поене постигао је Рудан који је остао сам под кошем и искористио је то да постигне лаке поене.

Трећа четвртина: Спартак - Партизан 59:59

30' - Сјајно је промашао одбрану ривала Џонс и положио лопту на други обруч. На другој страни је преко Копривице за крај трећег периода поентирао Болтон.

29' - Промашио је зицер Џонс, али ту је свеприсутни Копривица који је вратио лопту у кош. На другој страни је Рудан успео да поентира под фаулом Карлика Џонса. Рудан опет поентира, сада након офанзивног скока.

28' - Лунберг вуче екипу у овим моментима. Повукао је контру, упослио Брауна који је погодио шут за три поена. Пре тога је Данац погодио шут са полудистанце.

27' - Серију без поена за домаћи тим прекинуо је погоцима са линије пенала Расир Болтон који игра веома добру утакмицу.

27' - Дуго Спартак није поентироа, али Партизан то није искористио у потпуности па је и даље у резултатском заостатку. Суботичани су изгубили до сад чак 14 лопти. Сјајно је Лундберг проиграо Копривицу који је још једном закуцао.

26' - Јако лоше шутирају гости за три поена (1/13). Једини шут ван линије 6,75 погодио је Исак Бонга.

25' - Одговара Партизан серијом 6:0 после поена Копривице. Сада то жели да пресече тајм-аутом Влада Јовановић.

24' - Прве поене за госте у овом делу меча постигао је Ифе Лунберг после продора. Три минута су морала да прођу да би црно-бели поентирали. Украо је Партизан лопту и лако је у контри поентирао Браун.

23' - Гордић је остао сам и погодио са полудистанце. Спартак је у серији од 6:0 у трећем периоду и тајм-аутом морао да реагује Обрадовић.

22' - Прве поене у другом полувреме постигао је Данило Николић. Џонс је опет промашио оба бацања, а после поена Милетића домаћин долази до највеће предности на мечу - 48:41.

Друга четвртина: Спартак - Партизан 44:41

20' - Црно-бели нису искористили напад, па је минут одомора позвао Јовановић на 14 секунди до окончања друге четвртине. Лопту су изгубили домаћи, вратио се Болтон на своју половину. Ни Браун није поентирао, па Суботичани имају предност после 20 минута кошарке у "Дудовој шуми".

20' - Шут ван линије 6,75 погодио је Лука Церовина. Тајм-аут је на 38,6 секунди до краја првог полувремена затражио Жељко Обрадовић.

19' - Јако лоше Тајрик Џонс изводи слободна бацања (2/6). На другој је оба пенала промашио Милетић. И једни и други се муче линије пенала.

19' - Прошетао се до коша ривала Болтон. Истина, помогао му је Тејић у томе, пошто је направио популарну "ливаду".

18' - После добре одбране одлично су у напад трчали гостујући играчи. Све је поенима под фаулом завршио Браун.

17' - У последњих неколико напада се игра кош за кош. То је прекинуо Карлик Џонс промашајем са полудистанце.

16' - Навукао је Карлик Џонс два играча на себе, потом проиграо Копривицу који је снажно закуцао. Коначно је Спартак поентирао са пенала, урадио је то Николић. Болтон се финтом ослободио чувара и погодио са полудистанце.

15' - После доброг контранапада кош је дао Алексеј Покушевски. На другој страни Церовина није искористио ниједно од два пенала. Лепо је пробио Браун и успео је да поентира поред Милетића.

13' - Тек после два и по минута Спартак постиже прве поене у овом периоду. Расир Болтон је погодио под фаулом који је направио Бонга. Американац у редовима Суботичана није реализовао додатно бацање.

12' - Карлик Џонс је погодио далеку двојку и одмах је минут одмора затражио Влада Јовановић очигледно незадовољан како је његова екипа отворила други квартал.

11' - Три тројке је промашио гостујући тим на старту друге четвртине. Два пута је непрецизан био Вања Маринковић, а једном Браун.

Прва четвртина: Спартак - Партизан 25:24

10' - Прва четвртина окончана је поенима Бонге са линије пенала који је погодио једно од три слободна бацања.

10' - За нетуралне љубитеље кошарке сјајна утакмица се за сад игра у Суботици. Напади у оба тима добро функционишу.

6' - Данило Николић је постигао тројку и тако прекинуо серију ривала од 0:4 после кошева Карлика Џонса и Стерлинга Брауна.

5' - Лепом финтом се Милетић ослободио чувара и потом поентирао преко Дејвиса. Морао је Жељко Обрадовић у раној фази утакмице да затражи тајм-аут.

ДУЕЛ Тајрик Џонс и Душан Милетић/ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић

4' - Сјајно је прошао Церовина и дошао до поена. Вођство Спартаку је вратио Болтон који је погодио оба слободна бацања.

3' - Дејвис је већ на шест поена и на старту меча прави доста проблема домаћем тиму. У стрелце се уписао и Франк Ниликина који је био половичан са линије пенала.

1' - Прве поене на утакмици постигао је бивши кошаркаш Партизана Душан Милетић. За госте су кошеве постигли Брендон Дејвис и Тајрик Џонс, а прва тројка била је дело Расира Болтона.

Уочи меча:

Шампион АБА 2 лиге је у првом колу изгубио од СЦ Дербија у Подгорици (84:76) и сигурно да није добро кад у првој утакмици код куће мора да се игра против вицешампиона Јадрана и учесника Евролиге.

Ипак, изабраници Владе Јовановића ће сигурно покушати да изненаде ривала који је на старту регионалног такмичења био убедљив против Борца (96:66).

После овог меча екипу Жељка Обрадовића очекује почетак надметања у Евролиги. Црно-бели у првом колу гостују Басконији која је ове недеље изгубила у АЦБ лиги.

БОНУС ВИДЕО: КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?