уживоПРЕНОС, РЕАЛ МАДРИД - ПАРТИЗАН: Ово нису очекивали црно-бели!

Часлав Вуковић

10. 10. 2024. у 20:45

КОШАРКАШИ Партизана покушаће до прве победе у Евролиги ове сезоне да дођу у Мадриду против Реала. Утакмицу која се игра у "Визинк центру" можете пратити уживо на порталу "Новости".

ПРЕНОС, РЕАЛ МАДРИД - ПАРТИЗАН: Ово нису очекивали црно-бели!

Четврта четвртина: Реал Мадрид - Партизан 83:71

35' - Погодио је тројку Карлик Џонс. Потом је поентирао из продора. Неће се црно-бели предати. После серије гостију од 5:0 тајм-аут је позвао Матео.

34' - Изгубио је лопту Партизан. Црно-бели све теже долазе до поена. Муса на другој страни погађа шут ван линије 6,75. Опет тајм-аут тражи Обрадовић.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

33' - Очас посла оде Реал на +12. Љуљ је поентирао после продора за 78:66. Мора тајм-аутом да реагује Жељко Обрадовић. Лош напад гостију после минута одмора. Бонга није погодио тежак шут за три.

32' - Извукао је Муса неспорстки фаул ривала и реализовао је оба пенала. Потом је Ратан-Мејс опет погодио тројку и опет преко Дејвиса.

31' - Четврти период почиње поенима Бруна са линије панала, али Ратан-Мејс је погодио тројку преко Дејвиса.

Трећа четвртина: Реал Мадрид - Партизан 68:64

30' - Дејвис је дао последњи кош у трећем кварталу. Отворена утакмица у Мадриду.

30' - Први шут за три је промашио, али други је погодио Кампацо. Потом невероватан пас за Дека који је поентирао под фалуом Ниликине. Дек није погодио додатно бацање.

29' - Слутило је на нереализован напад Реала, али је у последњој секунди Дејвис фаулирао Мусу. Бек Реала је погодио оба бацања. Сјајно је пробио Браун и поентирао је поред Ибаке.

28' - Погодио је оба бацања Ибака, док је на другој страни Маринковић изнудио фаул Ратана-Мејса на шуту за три и погодио је два од три.

27' - Добру одбрану одиграо је Маринковић на Хезоњи. Потом је поентирао после продора. Веома добро игра капитен гостију. Потом и тројку погађа Браун. Вратио се Партизан.

25' - Трећа тројка за Маринковића на овој утакмици. Могли су гости да ухвате потпуни приљкучак, али Накић није погодио отворену тројку. Хезоња на другој страни погађа преко Карлика Џонса.

24' - Одлично игра Кампацо. Залетео се омалени Аргентинац од коша до коша, упослио је Мусу који је поентирао уз фаул. Репрезентативац Босне и Херцеговине погодио је и додатно бацање.

23' - Стигла је лопта некако до Тавареса иако напад Реала није обећавао. На крају је центар домаћег тима лако поентирао.

22' - Реал није поентирао у три везана напада, но ни црно-бели то нису успели да искористе. Тек сад се у стрелце уписао Кампацо.

21' - Сјајно Партизан почиње друго полувреме. Најпре је Лундберг украо лопту Таваресу, да би на другој страни поентирао Тајрик Џонс.

Друга четвртина: Реал Мадрид - Партизан 50:47

20' - Невероватан финиш првог полувремена. Партизан је украо лопту, па омдах изгубио, а онда је Ибака покупио промашај Кампаца и поентирао је уз звук сирене.

20' - Добар напад гостију и лаки поени Брауна. Карлик Џонс се у стрелце уписује поготком ван линије 6,75. Сада је тајм-аут затражио Матео.

19' - Изблокиран је био Кампацо, али до лопте је успео да дође Ибака и закуца је у кош. Затражио је минут одмора Обрадовић пред последњи минут друге четвртине.

18' - Остао је Таварес само под кошем ривала и успео је лагано да закуца. Потом је Тајрик Џонс натерао Тавареса да га фаулира. Центар црно-белих је том приликом и поентирао. Прво бацање на мечу промашио је бивши играч Ефеса.

17' - Чим се вратио Кампацо омдах је поделио асистенцију, а до поена је дошао Абалде. Тајрик Џонс се на другој страни изборио за два бацања и наставља да их погађа. Тренутно је на 6/6 са линије пенала.

16' - Бонга је опет погодио шут ван линије 6,75. Лако је Фелиз пробио одбрану Партизана и дошао је до нових поена.

15' - Ратан-Мејс је погодио нову тројку, а онда је и Дек дошао до нових поена, па је домаћин на тај начин одбио налет гостију.

14' - Шут и даље ради за госте, Маринковић је погодио тројку, а онда Лунберг поентира у контри. Сад Ћус Матео тражи тајм-аут.

13' - После минута одмора Тајрик Џонс је поентирао под фаулом Дека. Наградио се и поенима са линије пенала. Ибака је поентирао на асистенцију Кампаца. Бивши играч Црвене звезде има седам асистенција.

13' - Промашио је Карлик Џонс тројку, контру повукао Кампацо и проиграо је Ратан-Мејса који је погодио тројку. Одмах је тајм-аут затражио Жељко Обрадовић. Серија домаћина износи 13:2.

12' - Тајрик Џонс се уписао у стрелце, он је реализовао оба слободна бацања. Наставља Кампацо да дели асистенције Деку. Крилни центар Реала је погодио и то под фаулом Покушевског. Поентирао је и са црте.

11' - Доста проблема имају гости да бране високе играче Реала. Сада је Ибака изнудио два бацања. Ипак, искусни кошаркаш био је половићан. Промашио је Абалде тројку, али је Ибака ухватио скок и поентирао.

Прва четвртина: Реал Мадрид - Партизан 24:24

10' - Хезоња и Абалде су погодили по два слободна бацања, па је први период окончан нерешеним резултатом.

10' - Невероватан шут гостију. Тројку је погодио и Браун. Занимљиво да су свих шест тројки погодили различити играчи.

9' - Сјајна акција Аргентинаца Кампаца и Дека. Први је асистирао, а други поентирао на обручу.

8' - Још једном гости погађају ван линије 6,75. Овога пута је Бонга био прецизан. Ибака је ушао на паркет и одмах поентирао.

7' - Хезоња погађа и тројку, али вратио је Ниликина. Гости су погодили већ четири тројке од почетка утакмице.

6' - Добар напад Партизана и тројка Маринковића. На другој страни Ниликина није добро мотрио на Хезоњу који је поентирао уз фаул. Хрват је био прецизан и са линије пенала.

5' - Други свој шут ван линије 6,75 је погодио Дејвис и враћа вођство Партизану. Лундберг је поентирао у контри након добре одбране.

4' - Лепо се пробио Лундберг кроз одбрану ривала и поентирао је, иако му је иза леђа био Таварес. Потом је на другој страни 221 центиметара високи центар Реала закуцао. Прву тројку за домаће постиже Ендијај.

3' - Ухватио је Ендијај лопту под својим кошем и залетео се на противнички и успео је да поентира и то по фаулом Бонге. Погодио је и додатно бацање.

2' - Опет је Накић поентирао, овога пута је реализовао два слободна бацања. Бонга је успео да изблокира Мусу. Мадриђани више од минут и по нису постигли кош.

1' - Утакмицу је тројком отворио Марио Накић који је као млад био члан шпанског великана. Реал први напад није искористио.

Реал Мадрид меч почиње у петорци: Андрес Фелиз, Џанан Муса, Марио Хезоња, Ели Ендијај и Валтер Тавареш. Партизан је дуел кренуо у саставу: Ифе Лундберг, Марио Накић, Стерлинг Браун, Исак Бонга и Брендон Дејвис.

Уочи меча:

Црно-бели су и у првом колу најелитнијег европског такмичења играли у Шпанији, али изгубили су од Басконије (88:82). Сад ће покушати да се из главног града ове земље врате са тријумфом.

Ипак, јасно се да то неће бити нимало лако, с обзиром на то да је ривал један од најбољих тимова Европе.

Партизан шансу може да тражи у не баш добром почетку сезоне "краљевског клуба". Тим Ћуса Матеа је у АЦБ лиги изгубио од на старту од новајлије Лејма Коруње, а потом је у Евролиги поражен од Бајерна. У другој рунди првенства је савладао Сарагосу (101:95).

Оно што не може да радује навијаче црно-белих је то да се у тим вратио Марио Хезоња, док је поништена суспензија Факунду Кампацо, па ће и он имати право наступа. Аргентинац је требало да пропусти овај меч због казне коју је добио после сусрета са екипом из Минхена кад се неспортски понео према судији.

Са друге стране Жељко Обрадовић не може да рачуна на Двејна Вашингтона који ће ускоро опет бити у погону, као и на повређеног Ајзеу Мајка.

Подсетимо, наредне недеље је прво дупло коло. Партизан у уторак дочекује Бајерн (20.45), док у четвртак гостује Макабију (20.05)

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: Ако сте пратили вести, ја ћу умрети - Керолин решила да остане код куће

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: "Ако сте пратили вести, ја ћу умрети" - Керолин решила да остане код куће

ИНФЛУЕНЦЕРКА Керолин Келовеј са Флориде одлучила је да игнорише савете власти те је обавестила своје пратиоце да ће остати код куће упркос долазећем урагану Милтон, који би могао да опустошити све на свом путу. Остали становници Флориде у великом су страху и масовно беже од урагана, али Керолин то не жели да учини.

10. 10. 2024. у 09:45