ПОЗНАТИ СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ УТВРДИО ГРЕШКУ: Црвена звезда жестоко оштећена против Барселоне

19. 10. 2024. у 15:30

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у четвртом колу Евролиге резултатом 98:94 после продужетка. Највише буре је изазвала ситуација из саме завршнице четврте четвртине.

Тада је акцију Звезде прекинуо тренер Ђоан Пењароја који је ушао у терен и добио техничку грешку, а судије потом утврдиле да Јаго Дос Сантос није на време пренео лопту на половину противника.

Међутим, та одлука није била по прописима.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

У ауторском тексту за „Баскетњуз“, Тод Варник, прослављени изралески судија у пензији, донео је закључак да је Црвена звезда оштећена против Барселоне.

Проблем је у томе што правило од осам секунди не може да буде предмет видео прегледа – ни према ФИБА правилама, нити према статутима Евролиге – осим на крају четвртине или у продужетку.

Израелски судија наводи – ова ситуације се десила близу краја четвртине, али не на крају четвртине (техничка Пењароје била на 14.9 секунди пре краја), како правило изриче, тако да судије нису смеле да гледају снимак због Јаговог преноса лопте.

После ове ситуације Кевин Пантер је погодио тројку, којом је преокренуо резултат. Барселона је овела 84:82, Јаго касније изнедначио, а Звезда у продужетку остала без победе.

БОНУС ВИДЕО ЈАГО ЈАСАН: Ево због чега смо изгубили меч од Барсе