ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ ЗВЕЗДЕ ЗА ПОБЕДУ У ЗАДРУ: Црвено-бели надокнадили -19 и тријумфовали у Хрватској

Часлав Вуковић

26. 10. 2024. у 22:02

КОШАРКАШИ Црвене звезде успели су да направе велики преокрет и победе Задар у АБА лиги са 77:84 (31:14, 13:27, 16:22, 17:21) и тако су дошли до трећег везаног тријумфа у регионалном такмичењу.

Ништа није слутило да ће бити овакав исход утакмице после првих 10 минута у дворани "Крешимир Ћосић" у којем су гости заостајали и 19 разлике, а први период је окончан са 31:14.

Колико је тим из Србије био лош у првом периоду најбоље се огледа у томе да је чак два тајм-аута морао да тражи Јанис Сферопулос.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Ипак, са скроз другачијом енергијом Звезда је ушла у другу четвртину. Шут је прорадио, одбрана је постала све боља, а у нападу се појавио Огњен Добрић са погоцима ван линије 6,75.

Мало по мало, играчи актуелног шампиона су топили предност ривала и на паузу отишли са три поена минуса - 44:41.

ДУЕЛ Милош Теодосић и Марко Рамљак/ФОТО: КК Задар/Звонко Куцелин/АБА лига

У другом полувремену водила се велика борба, ниједна екипа није успела да стекне осетније вођство, највише су црвено-бели отишли на +8 (74:82) у финишу утакмице.

Успела је Звезда на крају да избегне трећи пораз на Јадрану и спречи другу сензацију у Хрватској, а већ су изгубили од Сплита (85:78).

Најефикаснији код победника били су Огњен Добрић и Коди Милер-Мекинтајер са по 16 поена. На другој страни највише су се истакли Марко Рамљак и Амар Гегић са по 17.

Црвена звезда је сад на учинку 4-2, док је Задар на 1-5.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

РУСИЈА ТО НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ово је данас доживела Марија Шарапова

Марија Шарапова, руска тенисерка, никада неће заборавити оно што је на Вимблдону урадила 2004. Тада је имала само 17 година и освојила је своју прву гренд слем титулу. Сада, пуне две деценије касније, доживела је још већи тениски успех.

24. 10. 2024. у 18:05

ТРЕНУТНО СЕ ДОГАЂА: Континент се ЦЕПА на 2 дела, Земља добија НОВИ ОКЕАН - ево КОЈЕ државе ће добити излаз на море

ТРЕНУТНО СЕ ДОГАЂА: Континент се ЦЕПА на 2 дела, Земља добија НОВИ ОКЕАН - ево КОЈЕ државе ће "добити" излаз на море

СТРУЧЊАЦИ у последње време причају о појављивању новог геолошког феномена - шестог океана планете Земље. Иако стручњаци истражују нашу планету већ генерацијама, сваки дан уче нове ствари.

26. 10. 2024. у 17:56