"ЖАО МИ ЈЕ ШТО САМ НАПУСТИО ЗВЕЗДУ!" Небојша Човић о одласку из клуба, Сферопулосу...

ПРЕДСЕДНИК КС Србије Небојша Човић разговарао је за "Спортски журнал", где је открио да осећа жал због тога што је напустио Црвену звезду.

ЖАО МИ ЈЕ ШТО САМ НАПУСТИО ЗВЕЗДУ! Небојша Човић о одласку из клуба, Сферопулосу...

FOTO TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

Човић је за крај године дао интервју у ком се осврнуо и на ситуацију у клубу чију председничку фотељу је напустио после много година.

- Искрено ми је жао што сам напустио Звезду пре краја прошле сезоне. Готово сам сто одсто сигуран да би освојили и АБА лигу и КЛС, и да би у Евролиги урадили више. После купа смо имали скор 16-10 и делили треће место. Никога не кривим, осим можда своју наивност у том тренутку. Кључни разлог одласка био је да помогнем српској кошарци и задржим Карија Пешића на месту селектора - изјавио је Човић.

Додао је да би раније раскинуо сарадњу са Јанисом Сферопулосом да је остао у клубу.

- Огромна грешка је била продужити уговор са Јанисом. То сам причао и тада, сачекајте да се заврши сезона, да видимо шта је спроведено. Циљеви су били јасни: куп, титула у Србији, АБА лига и пласман од 6. до 8. места у Евролиги. Одбрањен је само куп. Зашто се онда продужава уговор тренеру. Паре не падају с неба, барем нама нису падале - истакао је Човић.

Напоменуо је и да Звезди жели финале Евролиге, док је ипак јако тешко доћи.

- Једно су жеље, друго реалност. Звезди желим финале Евролиге, али треба бити реалан. Свака част држави, помогла је максимално, али најважнија ствар коју не можете лако да купите је - знање. Можете имати много пара, али ако немате знање, у проблему сте. Код нас се успех и знање не праштају - рекао је Човић.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!