ПАРТИЗАН ОСЛАБЉЕН У ЛАКТАШИМА: Пењароја открио која два кошаркаша пропуштају дуел са Игокеом

ПАРТИЗАН је доживо дебакл у Евролиги. Црно-бели су у Београду поражени од Олимпијакоса (104:66). Сад се окрећу обавезана у АБА лиги, у којој немају проблема. Следи дуел са Игокеом. То је одложена утакмица 7. кола регионалног такмичења.

ПАРТИЗАН ОСЛАБЉЕН У ЛАКТАШИМА: Пењароја открио која два кошаркаша пропуштају дуел са Игокеом

ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић

Тренер клуба из Хумске Ђоан Пењароја, свестан је да његову екипу очекује тешко гостовање.

- Очекује нас тешко гостовање против квалитетне екипе која игра веома добро - рекао је Пењароја.

Црно-бели ће бити додатно ослављени у Лакташима. У тиму неће бити Камерона Пејна и Тоења Џекирија.

- Није изговор, али имамо одређене проблеме, јер на располагању нећемо имати двојицу нових играча: Камерона Пејна и Тоњеа Џекирија. Зато морамо да се добро припремимо и да се такмичимо на много вишем нивоу против заиста квалитетног тима.

Кошаркаш Партизана Аријан Лакић изјавио је да ће црно-бели ићи корак по корак.

- Не смемо да журимо нити да размишљамо о јучерашњем поразу у Евролиги, већ морамо да гурамо даље. Игокеа је одлична екипа, што су недавно показали победом против Клужа. Морамо добро да се припремимо и да будемо максимално фокусирани на ту утакмицу, јер нам је изузетно важна, као и свака у АБА лиги. Волео бих да дође што више наших навијача, као и прошле године, када је атмосфера била заиста јединствена. Наш циљ је да размишљамо само о томе како да будемо што бољи на терену - истакао је Лакић.

Кошаркаши Партизана се налазе на другом месту на табели групе А регионалног такмичења са учинком 11-1, док је Игокеа на четвртој позицији са 7-4.

Подсетимо, утакмица Игокеа - Партизан игра се у петак од 19 часова.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне