ПАРТИЗАНУ ДРУГА ПОБЕДА У ЕВРОКУПУ: Црно-белима неизвесна завршница, умало од готовог вересија!

А. Илић

20. 10. 2020. у 18:10 >> 20:07

НАКОН Венеције пријао је црно-белима и Истанбул. Славио је Партизан против Бахчашехира као гост 76:82 (14:24, 22:14, 17:21, 20:21)

Crno-beli sada imaju skor od dve pobede i dva poraza, dok je turski predstavnik zabeležio četvrti neuspeh.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kodi Miler Mekintajer sa 22 poena i sedam asistencija, dok je Erik Mika dodao 19 koševa uz šest skokova.

U ekipi Bahčešehira najbolju rolu imao je Erik Grin sa 23 poena i šest uhvaćenih lopti

Izabranici Vlada Šćepanovića tokom druge četvrtine imali su dvocifrenu prednost, a višak od 12 poena lako su ispustili, dozvolivši rivalu seriju od 13:1, pa su na poluvreme otišli sa pola koša zaostatka.

Nastavak meča doneo je izjednačenu igru obe ekipe, turski tim je konstantno pretio crno-belima, koji su u finišu susreta uspeli da prelome meč u svoju korist.

Partizan naredni meč u Evrokupu igra protiv Burža 28. oktobra.

Партизан - Башахчехир 76:82 (14:24, 22:14, 17:21, 20:21)

Башахчехир: Џоунс 16, Јуцеорал, Акпинар 2, Оздемир 4, Онцел 4, Грин 23, Килицли, Јилмаз, Јилдизли 16, Акјазили, Олдриџ 5, Јилмаз Ер 6.

Партизан: Мика 19, Милер-Мекентајер 22, Загорац 3, Пејџ 6, Дангубић 8, Гордић 7, Јанковић, Ангола, Величковић 7, Јанковић Н. 2, Томас 6, Трифуновић 2

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА -  14:24, 22:14, 17:21, 20:21

74:78 - Погдио је Грин, а при преношењу лопте на половину противника направио је фаул у нападу Новица Велићковић, 40 секунди остало је до краја, а Партизан је закомпликовао своју судбину. Срећом по црно-веле Јулдизли прави контра фаул у нападу, те Партизан улази у завршницу са четири поена предности.

72:78 - Искупио се Американац у наредном нападу, погодио је након дугог напада тројку из тешке позиције.

72:75 - Изгледало је да ће Партизан ући у мирнију завршницу, али је уследила нова изгубљена лопта Милер-Мекентајера, те Оздемир долази до лаког закуцавања.

68:75 - Унео је Новица Величковић смиреност у напад гостију. Капитен црно-белих био је прецизан са дистанце, а такође успоставили су црно-бели и контролу у скоку.

65:70 - Јилмаз монструозним закуцавањем уноси живост у напад домаћина, са пет везаних поена одговорио је Коди Милер-Мекентајер

63:65 - Другом Тројком Дангубића Партизан улази у нападачки ритам, али одлични Грин не дозвољава црно-белима да се одлепе?

56:62 - Ерик Мика погађа једно слободно бацање, долази до свог седамнаестог поена. Пре тога прве поене уписао је и Трифуновић.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 14:24, 22:14, 17:21

56:59 - На крају треће четвртине упркос неколико јефтино изгубљених лопти Партизан води.

56:53 - Пејџ је поново поентирао, са друге стране одличан Грин, црно-бели потом у наредном нападу лако губе лопту, а Турци поново долазе до више него лаких поена из грешке црно-белих.

52:51 - Из напада за Маркуса Пејџа Американац долази до тројке, Партизан на минус један...

50:46 - Јилдизли, Џоунс и Грин прелазе границу од десет поена, са великом лакоћом пробија тројка рекет Партизана у претходних неколико напада.

46:41 - Није Партизан добро почео трећу четвртину. Милер-Мекентајер постигао је тројку, потом су два пута играчи домаћина дошли до лаких поена. У наредном нападу Милер-Мекентајер губи лопту, а Ерик Грин тројком доноси највећу предност турском тиму.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 14:24, 22:14

Џонс је најефикаснији са 16 поена, Ерик Грин се разиграо у финишу полувремена и уписао је 11 поена. На другој страни Мика је забележио 12, Томас 6, Милер Мекинтајер и Гордић по 5...

39:38 - Добио је домаћин 22:14 четвртину, Партизан није постигао кош четири минута, те ће гости на полувремену имати минималну предност.

35:36 - Јилмаз је унео свежину у игру домаћина,  који се тројком Џоунса преко Томаса спушта на поен заостатка.

30:36  - Техничка грешка за домаћина, искористио је бацање Пејџ. Изгубио је Гордић лопту, а са друге стране непрецизан је био Џоунс, а Владо Шћепановић тражио је минут одмора.

24-35 - Агресивнији су доста играчи домаћег тима, али се Партизан веома брзо привикао на пресинг по целом терену.

24-31 - Пробудили су се домаћи кошаркаши. Прецизан је био Грин за два уз поене са линије за слободна бацања. Потом је и Еркан поентирао, а Влада Шћепановић тражио је тајм-аут.

19:29 - Прецизан је био Гордић за три, надовезао се поенима Мика. Прва двоцифрена предност за црно-беле.

ПРВА ЧЕТВРТИНА  17:24

17:24 - Понајвише захваљујући одличном Џоунсу домаћин има резултатски прикључак, уписао је девет од 17 поена свог тима у првој деоници.

11:17 - До првих поена дошао је Новица Величковић, фантастичном финтом са баскета окренуо је противника и изборио се за простор за лагано полагање. Чини се да турски тим није превише заинтересован за одбрану, у више наврата остављали су шутере црно-белих.

9:15 - Поенима Мике и Дангубића Партизан долази до за сада највеће предности.

9:11 - Поново је у Партизану расположен Милер-Мекентајер, погодио је уз фаул,  а са линије за слободна бацања био је прецизан.

9:8 - Џамал Џоунс је одмах на почетку показао да ће бити велика главобоља за домаћу одбрану, нанизао је брзо пет поена.

3:2 - Прве поене на мечу постигао је Коди Милер-Мекентајер, а за домаћина у следећем нападу Џоунс погађа тројку.

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: Ако сте пратили вести, ја ћу умрети - Керолин решила да остане код куће

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: "Ако сте пратили вести, ја ћу умрети" - Керолин решила да остане код куће

ИНФЛУЕНЦЕРКА Керолин Келовеј са Флориде одлучила је да игнорише савете власти те је обавестила своје пратиоце да ће остати код куће упркос долазећем урагану Милтон, који би могао да опустошити све на свом путу. Остали становници Флориде у великом су страху и масовно беже од урагана, али Керолин то не жели да учини.

10. 10. 2024. у 09:45