ЂОРЂЕВИЋ ДОМИНИРА ЕВРОКУПОМ: Теодосић сјајном игром извојевао победу (ВИДЕО)

28. 10. 2020. у 09:02

КОШАРКАШИ Виртуса из Болоње победили су Антверпен Џајанце резултатом 95:76 у петом колу Еврокупа. Клуб Александра Ђорђевића има све победе у досадашњих пет кола Групе Ц, док белгијски представник нема ниједну.

Виртус је корак по корак повећавао своју предност на гостовању, а већ на полувремену се коначан исход могао претпоставити.

Иако је у једном тренутку прве деонице било +12 за госте, домаћин је успео да заостатак значајно смањи, али не задуго.

Већ на полувремену Виртус је водио са десет разлике, а на крају треће деонице било је +17 – довољно за изузетно мирну последњу четвртину.

Што се тиче српских играча, Милош Теодосић је имао 15 поена (6/10) и седам скокова, Стефан Марковић по два поена и скока, те пет асистенција, док се Стефан Николић није уписао ни у једној категорији.

Џош Адамс је био најбољи код победника са 24 поена, а пратили су га поменути Теодосић и Авуду Абас са по 15 поена.

На другој страни само седам играча је забележило минуте, а од њих најбољи су били Смит са 16 поена и десет асистенција и Фаје са 16 поена и десет скокова.

У другом мечу Групе Ц, после прве овосезонске победе у Еврокупу литвански Лијеткабелис је поражен на гостовању Андори са 76:66.

Тим Ненада Чанка је на претпоследњој позицији групе, испред Антверпена, а иза Андоре која сада има два тријумфа.

Велика борба је виђена у првом полувремену, па се на паузу отишло у егалу.

У трећој четвртини је Андора била боља, али се Лијеткабелис вратио и успео да четврту деоницу почне колико-толико резултатски неизвесно.

Ипак, уследила је огромна серија шпанског клуба од 13:0 чиме је питање победника било решено.

Најбољи код победника био је Перес са 16 поена, а једини преостали двоцифрени Сенглин са 13.

Код српског стручњака истакао се Вињалес са 23 поена. Нормантас је имао 12, а Марић 11 уз осам скокова.

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: Ако сте пратили вести, ја ћу умрети - Керолин решила да остане код куће

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: "Ако сте пратили вести, ја ћу умрети" - Керолин решила да остане код куће

ИНФЛУЕНЦЕРКА Керолин Келовеј са Флориде одлучила је да игнорише савете власти те је обавестила своје пратиоце да ће остати код куће упркос долазећем урагану Милтон, који би могао да опустошити све на свом путу. Остали становници Флориде у великом су страху и масовно беже од урагана, али Керолин то не жели да учини.

10. 10. 2024. у 09:45