ВЕЧЕ ЗА ПАМЋЕЊЕ ОГЊЕНА ЈАРАМАЗА: Црно-бели савладали Сплит!

03. 01. 2021. у 18:43 >> 18:50

КОШАРКАШИ Партизана савладлаи су Сплит на гостовању у истоименом граду у оквиру 13. кола резултатом 74:86

Одлично је Партизан играо током целог меча, а до победе је дошао понајвише захваљујући Огњену Јарамазу који је вечерас одиграо меч сезоне.

Изашавши из неугодне повреде након месец дана паузе Јарамаз се вратио на терен и показао да је жељан игре. Убацио је Јарамаз 29 поена у вечерашњем мечу.

Добро су домаћи отворили прву четвртину. Црно-бели су имали заостатак 15:8, а потом је уследила серија Партизана од 9:0, користио је Коди Милер-Мекентајер простор наа пику и пробио у два наврата, а у овом периоду истакао се и Вил Мозли поенима. Уследило је јако закуцавање Мозлија и погодак Јарамаза уз Фаул, те су црно-бели повели са пет поена пола минута пре краја прве деонице. Офанзивни скокови од велике су важности били у овом вођству црно-белих, након 10 минута... 21:24

Перковић тројком отвара другу деоницу, а одмах му одговара Јарамаз са друге стране. Захуктао се Јарамаз, те је у наставку везао осам поена, донео је бек црно-белих максималних осам поена до тог тренуткасвом тиму. Три тројке убацио је Јарамаз, убедљиво је био нерешива енигма за противничке играче, убацио је у првом полувремену чак 17 поена. На крају полувремена 48:42 за Партизан.

Осму тројку погодио је Чампара за домаћина, а са пет везана поена Трифуновић је одржавао Партизан на плус осам. Уследио је неспорски фаул Јанковића, те је домаћин спустио на свега два поена заостатка (51:53), а онда је поново прорадио Јарамаз и прекинуо серију домаћина. Десетим поеном Трифуновића у трећој деоници Партизан по први пут двоцифрен 55:65. У последљи период Партизан улази уз предност 64:70.

Како је текао меч до сада наставио је и у последњој деоници. Паризан је након три минута игре добио поене са бацања након техничке, у редове домаћих играча увукла се нервоза. Имао је гост седам поена предности. Партизан је до краја рутински савладао Сплит 74:86.

Партизан је до победе водио већ поменути Јарамаз са 29 поена. Милер Мекентајер убацио је 13, а два мање Урош Трифуновић. Марко Луковић је за домаћина убацио 18 поена, а Месичек је убацио 13.

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07