АГОНИЈА ЗВЕЗДЕ У ТУРСКОЈ: Ефес тројкама разбио црвено-беле

А. Илић

26. 01. 2021. у 16:42 >> 18:39

КОШАРКАШИ Црвене звезде убедљиво су поражени у 22. колу Евролиге од Анадолу Ефеса 86:72.

Црвено-бели нису били достојан ривал располођеним Турцима вечерас. Допустили су изабраници Дејана Радоњића домаћину да се распуца у првој четвртини коју је Атаманова чета добила 29:13.

Боље је Црвена звезда играла у другој четвртини, али је тада на жалост гостију почео да се буди Шејн Ларкин уз солидног Василија Мицића, те је и друга деоница припала домаћем саставу 27:22.

У трећој четвртини Звезда је затегла одбрану, али је поново са дистанце расположен био Ларкин који је сипао по жељи, те су тај период Турци добили резултатом 19:17.

Није било простора за изненађење ни у последњој четвртини коју су Турци рутински добили резултатом 86:72.

Анадолу Ефес – Црвена звезда 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20)

АНАДОЛУ ЕФЕС: Ларкин 23, Бебоа 11, Балбај 2, Синглтон 2, Муса, Шансли 12, Моерман 7, Тунџер, Мицић 13, Андерсон, Данстон 6.Симон 10

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: О'Брајант, Хол 9, Волден 5, Лојд 7, Давидовац 12, Лазић 6, Рит 10, Раданов, Добрић 12, Јагодић Куриџа 7, Ноко 4, Колом

.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. МИНУТ - Убацили су у лер домаћи кошаркаши, промашивали су у неколико наврата са дистанце. Искористила је Звезда то да се спусти на -12. Волден је послао сјајну лопту Ноку који закуцава за 84:72

37. МИНУТ - Опробао је шут са дистанце и Добрић, промашио је целу конструкцију. Са друге стране промашио је једно бацанје Данстон оба бацања. На семафору, 84:64. Пробао је да смањи разлику усамљени Давидовац, промашио је и он кош, искупио се Дејан Давидовац у наредном нападу након украдене лопте Волдена.

35. МИНУТ - Два пута су у кратком периоду имали отворене шутеве са дистанце гости. Прво Рит, а потом Хол, оба пута били су непрецизни играчи Звезде.

32. МИНУТ - Већ у следећем нападу лако изгубљена лопта Звезде, а то користи Ларкин са друге стране. Одговорио је Дуоп Рит, потом новом тројком Шејн Ларкин.

31. МИНУТ - Звезда и ову четвртину почиње на исти начин, поенима и мини серијом. Лак плен имао је Јагодић-Куриџа 75:55.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Поени Моермана након добре акције Ефеса, потом Лазић погађа тројку из дотрчавања у последњим моментима напада. Ларкин пробија и уз звук сирене баца лоб пас за Данстона. Немоћни погледи играча Звезде испратили су акцију.

26. МИНУТ - Тројка Дуопа Рита за прекид серије домаћина. 66:47.

24. МИНУТ - Звезда чим уђе у било какву серију поена дозволи противнику да се тројкама поново одлепи. Ефес је убацио своју 12. тројку и стигао до 66:44, 21 МИНУТ - Холд након промашаја са обе стране успева да се избори за једну лопту, а потом са полудистанце смањио на 56:37.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Збили су домаћи редове у последњем минуту, Ларкин је у последњим секундама погодио за три 56:35.

19. МИНУТ - Спустила је Црвена звезда на 49:35, видели смо фантастично додавање Колома и лаке поене Јагодића Куриџе. После је уследила и нова тројка Добрића.

17. МИНУТ - Након једног дуела уз болне урлике на паркету је завршио Џордан Лојд, Американац се убрзо преселио на клупу. Прочитао је Добрић Мицића, а плеј Ефеса направио је фаул у нападу.

16. МИНУТ - Тројком Мицића домаћи тим је отишао на +19, а грешку Колома казнио је Ларкин полагањем, 46:25.

14. МИНУТ - Ухватио је ритам Шејн Ларкин Ефес на крилима сјајног бека повећао је разлику на 17 поена. Домаћи састав води 39:22, а црвено-бели не успевају да ухвате ритам…

12. МИНУТ - Одличан продор Ленгстона Хола и погодак уз фаул Синглтона, 29:16. Надовезао се Добрић одличном одбраном која је завршена поготком за три поена, 29:19.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Чини се да ЕФЕС не зна да промаши вечерас. Затворили су Турци све прилазе кошу, а са друге стране осим тројки кренули су и са акробатским полагањима. Након 10. минута 29:13.

8. МИНУТ - Када год изгледа да се Звезда буди, уследи нова тројка домаћина.  Лојд је уписао седам поена, а Мицић нову тројку. 25:13.

6. МИНУТ - Звезда расејана по терену, увек је неко сам на тројци. Овога пута Бубоа користиприлику за нову тројку из корнера. Потом поене уписује и Васа Мицић 22:8.

5. МИНУТ - Погодио је коначно Јагодић-Куриџа да прекине серију домаћина, новом тројком одмах је одговорио Симон. 17:6.

3. МИНУТ - Симон је поново остављен за три, нови поени са дистанце за домаћина. Покушао је Куриџа да одговори - безуспешно. Сертар Шанли је два пута био прецизан са пенала 10:3. Добрић губи лопту, Бобуа погађа након контре, Звезда на -9. Нови поени Шанлија за  13:3

1. МИНУТ - Крунослав Симон постигао је прве поене на мечу. Након изгубљене лопте одбранила се Звезда, а прву тројку уписао је Кори Волден. Нојерман у другом покушају погађа за три. На семафору, 5:3.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: Ако сте пратили вести, ја ћу умрети - Керолин решила да остане код куће

УРАГАН БЕСНИ ФЛОРИДОМ, ОНА НЕЋЕ ДА СЕ ЕВАКУИШЕ: "Ако сте пратили вести, ја ћу умрети" - Керолин решила да остане код куће

ИНФЛУЕНЦЕРКА Керолин Келовеј са Флориде одлучила је да игнорише савете власти те је обавестила своје пратиоце да ће остати код куће упркос долазећем урагану Милтон, који би могао да опустошити све на свом путу. Остали становници Флориде у великом су страху и масовно беже од урагана, али Керолин то не жели да учини.

10. 10. 2024. у 09:45