НОВИ ЕВРОЛИГАШКИ ПОРАЗ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Басконија се "осветила" Црвеној звезди.

А. Илић

26. 02. 2021. у 18:50 >> 20:46

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су резултатом 87:64 од Басконије и тиме су уписали 19. пораз у Евролиги ове сезоне.

НОВИ ЕВРОЛИГАШКИ ПОРАЗ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Басконија се осветила Црвеној звезди.

Кошаркаши Црвене звезде уписали су 19. пораз у сезони Евролиге. Овога пута убедљиво је црвено-беле савладала екипа Басконије.

Од самог почетка меча ушли су црвено-бели са грчом, те су у првих пет минута прве деонице постигли само три поена. Ипак, пробудили су се у наставку четвртине. Те су на крају имали пет поена минуса 21:16.

Друга четвртина Црвене звезде била је за заборав. Постигли су свега 11 поена изабраници Дејана Радоњића, те су до краја противнику дозволили 27 поена. Пробудила се Звезда у трећој деоници али је било касно да учине било шта играчи Звезде.

До краја су играли топло-хладно, али сваки пут када је гостујући тим пришао, уследила је нека изгубљена лопта или дозвољен скок у нападу противнику из чега су Шпанци долазили до лаких поена.

Басконија – Црвена звезда 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19)

БАСКОНИЈА: Раисте 5, Вилдоза 14, Јекири 8, Хенри 3, Седекерскис 2, Диоп, Фал 20, Петерс 9, Драгић, Гиедраитис 14, Полонара 12, Куруцс

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волден 10, Лојд 14, Ускоковић 8, Вујичић, Давидовац 8, Лазић, Раданов, Добрић 9, Симоновић 3, Јагодић-Куриџа 6, Симанић, Кузмић 9.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

87:64 - Раисте уписује тројку. Са друге стране и Добрић. Нови пораз Црвене  звезде.

81:61 - Нова тројка Полонара, поново 20 поена за домаћина.

78:61 - Погодио је Кузмић, са пенала је половичан био Лојд. Полонара краде лопту и поново долазе домаћи до лаких поена.

76- 58 - Погађа Питерс за три, Полонара за 2. Кад год Звезда направи корак напред ка повратку у меч учини два уназад. Тако је поново Ускоковић изгубио лопту и дозволио противнику лаке поене.

71:58 - Звезда преко Волдена спушта на -13. Погодио је Американац бацање и двојку из игре.

71:55 - Јусуфа Фал долази до 20 поена, Кузмић не може ништа против високог кошаркаша. Колико год да се труди вечерас.

69:55 - Погађа Гидраитис, са друге стране одмах одговара Кузмић.

67:53 - Погађају Кузмић и Волден за црвено-беле који осам миннута пре краја спуштају на -14 поена. Ипак, у пресудном моменту Раданов јефтино губи лопту, два бацања за домаће.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

66:48 - Хенри погађа уз фаул. Два пута се добро брани Звезда, али не успева да у потпуности дође до контроле, кажњава и са пенала Хенри.

63:48 - Добрић погађа за три уз фаул. Два пута промашују домаћи, на крају Звезда успева да се одбрани, а Волден погађа уз фаул.

61:37 - Фал је за сада нерешива енигма. Убацио је 17 поена,

54:33 - потом тројку убацује и Вилдоза. Звезда поново на истом одстојању.

51:33 - Две тројке Дејана Давидовца помогле су Звезди да се спусти на 15 поена заостатка. Али су уследила два брзоплета шута Лојда. Гидраитис прекида налте Звезде тројком.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

48:27 - Сада Звезда у серији. Лојд везује пет поена за 7:0 Звезде која је имала минус од 24 поена у једном тренутку. Вилдоза погађа у последњим секундама. Звезда ће другу четвртину што пре желети да заборави.

46:22 - Поново погађа Вилдоза, за Звезду коначно поени, уписао их је Давидовац.

43:20 - Вилдоса погађа након контре уз фаул. Прецизан је и са пенала. Само четири поена постигли су играчи Звезде у другој деоници. Резултат у овој деоници 17:2.

39:20 - Мучи се Звезда са игром, прочитане су акције гостију, који се тренутно ослањају на шут за три. Гедраитис и Фал играју се у рекету Звезде.

37:20 - Лоше Звезда почиње другу деоницу. Тројка Гетраитиса води домаћина на +14. На самом почетку добро се брани Звезда, али Ускоковић не успева за три. Фал прецизан са пенала, пре тога убацио је уз фаул. Плус 17 за домаће. Серија 12:2.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

21:16 Ускоковић шутира за три, промашује, Давидовац долази до скока, баца Лојду, те Американац долази до простора на шуту за три. Како је почело, добро је Звезда завршила прву четвртину.

21:13 - Половичан је био Лојд са пенала, уписао је пети поен. Нема више ту доминацију Басконија, успева Звезда да успостави контролу у одбрани.

19:10 - Полонара погађа, а са друге стране Лојд и Кузмић. Одмах Питерс погађа тројку и прекида серију Звезде.

14:6 - Погађа тројку Марко Симоновић Звезда прекида серију, а потом Фал губи лопту.

14:3 - Високи Фал убацује свој осми поен и Басконија први пут на +10, а још више  брине што је српкси тим изашао из бонуса, те ће сваки наредни фаул водити на линији за слободна бацања. Остало је пет минута до краја деонице.

10:3 Рокас Гидраитис постиже нове поене. Јагодић Куриџа половичан са пенала. Фал (висок 234 цм) у рекету прави проблема Звезди и у нападу, као и одбрани.

8:2 - Лојд постиже прве поене за Звезду. Чини се да ће Јосуфа Фал бити велики проблем за одбрану Звезде. Постигао је четири брза поена.

2:0 - Полонара постиже прве поене на мечу. Звезда брзо прави два фаула.

ПРАТИТЕ "НОВОСТИ СПОРТ" НА ФЕЈСБУКУ

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35