ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ ЗА КРАЈ ЕВРОЛИГАШКЕ СЕЗОНЕ: Црвено-бели бледи у Берлину, Алба убедљиво славила

08. 04. 2021. у 19:42 >> 21:34

КОШАРКАШИ Црвене звезде поразом од Албе са 81:58 завршили су ову сезону у Евролиги.

Сигурно да су се сви у клубу, као и навијачи надали да ће се црвено-бели борити бар за Топ 8, али то се није десило, а да је могло и морало да буде боље јесте.

Ово ће сигурно брзо бити заборављено и Звезда се окреће обавезама у АБА лиги где ће јурити нову титулу како би и наредне сезоне (вероватно) била члан најелитнијег кошаркашког друштва.

Звезда је сезону у Евролиги завршила са учинком 10-24, а Алба 12-22.

Што се овог меча тиче постојао је само један тим на терену, а то је био домаћин. Неизвесно је било само у првој четвртини, а онда је предност константно расла.

Изабраници Аита Гарсије Ренезеса су одлично шутирали 12/29 за три поена, док се Звезда баш мучила у нападу што показује и број постигнутих поена.

Албу је до победе водио Пејтон Сива са 17 поена, пратио га је Симоне Фонтекио који је постигао 13. Код црвено-белих најбољи је био Марко Симоновић са 12, док је Џордан Лојд додао 10.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Алба - Ц. звезда 81:58

81:58 - Крај утакмице!

79:55 - Одлично шутира Алба и делује да играчи Звезде једва чекају да се заврши ова утакмица и сезона у Евролиги.

73:55 - Лако је Делоу поентирао у контри после доброг додавања Грејнџера и са клупе Звезде раговано је минутом одмора.

71:55 - Две везане тројке за Београђане. После плејмејкера прецизан је био и Лојд.

71:52 - Тројку за Звезду постигао је и Алекса Ускоковић.

71:49 - Прве поене за црвено-беле у последњој деоници овосезонске Евролиге постигао је Ленди Ноко.

69:46 - Делоу је наставио шутерску рапсодију домаћих. Ово је био десети погодак домаћих ван линије 6,75.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Алба - Ц. звезда 66:46

66:46 - Мало је Звезда поправила утисак у финишу трећег периода највише захваљујући Марку Симоновићу који је постигао четири тројке.

66:41 - Тројка на тројку. То је нешто што тренери не воле. Најпре је погодио Симоновић, а онда узвратио Тиман, па у следећем нападу Албе погодио и сјајни Маркус Ериксен.

60:38 - Расте предност Албе. Убрзао је домаћин ритам и отишао на до сада највећих 22 разлике. Дејан Радоњић је реаговао тајм-аутом.

55:38 - Даводовац је погодио четврту тројку за свој тим. Ипак, упркос доброј одбрани Гифај је био прецизан за два.

51:35 - Сјајан продор Добрића и одличнп полагање за додатно смањење предности домаћих.

51:33 - Почело је друго полувреме и оно што је упечатљиво је боља одбрана последњег шампиона АБА лига, но напад и даље није убојит.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Алба - Ц. звезда 49:30

49:30 - Лоша друга четвртина за Звезду. Црвено-бели су други период изгубили 25:8.

43:30 - Опет је Ноко поентирао на идентичан начин. Занимљиво да је Камерунац већ забележио седам скокова.

41:28 - Серију домаћих прекинуо је Ноко поенима из офанзивног скока.

41:26 - Фантастично игра тим из Берлина, посебно у нападу. Лоша игра Звезде у другој четвртини.

36:26 - Алба кажњава грешке црвено-белих и поенима Сиве који их је скупи о 12 иде на двоцифрену предност, што је поново натерало тренера гостију да позове минут одмора.

31:26 - Вратио се Лојд на паркет и одмах поентирао за два поена. Стигао је сјајни Американац до седмог поена.

31:24 - Домаћи су направили серију 7:0 и Дејан Радоњић је одмах реаговао тајм-аутом како би то покушао да прекине.

26:24 - Давидовац је поентирао уз фаул, но није реализовао додатно слободно бацање. Прве поене за домаће у другој четвртини постигао је Сикма.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Алба - Ц. звезда 24:22

24:22 - Поенима Кузмића и Добрића који је погодио једно од два слободна бацања окончан је први период.

22:19 - Тим Аита Гарсија Ренезеса одлично шутира, али распуцао се и Симоновић и погодио други пут ван линије 6,75.

18:15 - Одлично је Волден погодио "флоутер". Не би то било ништа чудно да није пребацио центра тима из Берлина Кумађеа који висок 224 центиметра.

18:13 - Користи Звезда то што је Алба у бонусу. Огњен Добрић је погодио оба слободна бацања, али Пејтон Сива на другој страни погађа тројку. Затим је истом мером из левог корнера узвратио Марко Симоновић.

15:8 - У стрелце се уписао и Огњен Кузмић који је био половично прецизан са линије пенала.

13:7 - Лојд је за сада једини расположен у нападу. Иначе, Звезда први пут ове сезоне носи плаве дресове на једној утакмици.

10:5 - Добро отварање утакмице домаће екипе. Црвено-бели се муче у нападу и не могу да дођу до лаких поена.

6:5 - Није Звезда искористила неколико напада и Алба је то казнила поенима Ериксона и Фотекија. Серију је са линије пенала прекинуо Марко Јагодић-Куриџа.

0:3 - Меч је почео тројком Џордана Лојда.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35