СРБИЈА ПОТОПИЛА ЈАПАНЦЕ: Прво мучење, па демонстрација силе за обезбеђено четвртфинале!

23. 07. 2023. у 12:43

Ватерполо репрезентација Србије успела је да се пласира у четвртфинале Светског првенства победивши Јапан са 16:10

Делфини су након не баш убедљивог првог полувремена утакмицу преломили у трећој четвртини, коју су решили у своју корист резултатом 7:2 и у последњих осам минута понели огромних 13:7.

Јапан након тога није могао да се врати у игру и претрпели су пораз, те се Србија пласирала у четвртфинале Светског првенства.

УЖИВО: Србија - Јапан 16:10 (четврта четвртина)

ЧЕТВРТА ЧЕТВРИНА:

7' - Два пута је Митровић данас бранио петерце! Увертира за лоб Драшовића.

3' - Србија враћа предност од шест голова разлике, рутински посао за Делфине остао је да се одради до краја меча.

2' - Скоро два минута без гола прекида другим голом Адачи

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА:

8' - Крај треће четвртине, Србија ''дави'' Јапанце, Драшовић немилосрдан, шест голова разлике за Делфине.

7' - Јапан је скроз стао. Радуловић доноси пет голова предности Србији.

6' - Вучинић доноси предност Србији од четири гола разлике и делфини упливавају у мирније воде.

5' - Ђорђе Лазић, играч више искоришћен после тајм-аута Стевановића. Јапан тоне.

2' - Коначно Србија одлази на два гола предности!

1' - Гол Радуловића, Србија поново води!

1' - Инаба не стаје, нови погодак за најбољег стрелца Јапана.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА:

8' - Крај друге четвртине. Обе репрезентације су показали дефанзивни квалитет и чак три минута није виђен гол на мечу.

5' - Седмерац за Србију искориштава Рашовић, његов трећи гол данас.

4' - Јапан стиже до поравнања, Србија никако не успева да споји две добре одбране.

3' - Српски центар Немања Убовић Србији доноси предност, фантастичан гол!

2' - Инаба се не шали, већ трећи погодак за Јапанца на мечу а укупно четврти за домаћина.

1' - Јакшић спектакуларним поготком из велике даљине доноси гол вишка Србији!

ПРВА ЧЕТВРТИНА:

8' - Јапан стиже до изједначења, други гол Инабе на мечу, и са овим голом стављена је тачка на прву четвртину.

8' - Србија се скроз консолидовала и стигла до прве предности на овом сусрету.

7' - Ау, какав погодак Страхиње Рашовића, са скоро пола терена је одапео пројектил и матирао голмана домаћина турнрира.

6' - Ево гола за Србију, Рашовић ''топи'' предност Јапана!

6' - Два гола разлике прави Јапан, стрелац је Ватанабе, који је иначе најбољи стрелац ове слекеције на овом СП. Србија никако не успева да се консолидује.

5' - Србија прави седмерац, међутим Јапанци нису успели да савладају голмана ''делфина'', погодили су стативу.

3'  - Јапан је сјајним ударцем Инабе стигао до предности.

Пут до осмине финала

Србија је у групи забележила победе против Јужне Африке 30:5 и Црне Горе на петерце 17:15 док је од Шпаније поражена 16:14. Освојила је друго место.

Јапан је поражен од Мађарске 16:8 и Хрватске 17:12 док је победио Аргентину 20:9 и освојио треће место у групи. Најбоље пласиран на светском првенству Јапан је био прошле године, када је у Будимпешти освојио девето место.

ШТА СЕ ДЕСИЛО НЕПОСРЕДНО ПРЕД СМРТ ЗУКОРЛИЋА: Проговорио отац покојног муфтије - видели се четири сата пре: Мени сузе иду, а она...

ШТА СЕ ДЕСИЛО НЕПОСРЕДНО ПРЕД СМРТ ЗУКОРЛИЋА: Проговорио отац покојног муфтије - видели се четири сата пре: "Мени сузе иду, а она..."

ОТАЦ покојног народног посланика у Скупштини Србије и муфтије Муамера Зукорлића, хаџи Мехдија Зукорлић, испричао је до сада непознате детаље из живота свога сина.

17. 10. 2024. у 18:29