САМИ СЕБЕ ПОБЕДИЛИ: Ватерполисти Новог Београда у Лиги шампиона изгубили од Сабадеља

С. К.

17. 10. 2023. у 22:07

ШОК на „11.априлу“. Ватерполисти Новог Београда су у трећем колу групе А Лиге шампиона стали у последњој четвртини и дозволили играчима Сабадеља да однесу кући цео плен – 10:12 (4:2, 3:2, 3:4, 0:4). Наш првак у четвртом колу, 1.новембра у Букурешту игра са Стеауом.

милош вукадиновић

Пулени Живка Гоцића су сами себе победили. Имали су све у својим рукама, од почетка диктирали ритам, брзо су повели са 3:0, рутински су одржавали предност од два, три гола предности, а онда су два минута пре краја, после гола Гранадоса за 10:7, необјашњиво изгубили конце игре.

У последњој четвртини Филиповић и другови су били очајни, слаби у нападу, немоћни у одбрани. Нису имали идеју са играчем више, а вицешампион Шпаније предвођен распуцаним Валером и Баросом серијом 5:0 прави велики преокрет за неочекивано славље у престоници Србије.

НОВИ БЕОГРАД - САБАДЕЉ 10:12

БАЗЕН: СЦ „11.април“. Гледалаца: 300. Судије: Ставридис (Грчка) и Буше (Француска). Играч више: Нови Београд 13 (5), Сабадељ 10 (6). Петерци: Нови Београд 3 (2), Сабадељ 1 (1).

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов (11 одбрана), Радуловић, Скумпакис, Гранадос 4, Ћук, Пијетловић, Драшовић 3 (1), Јакшић 1, Ћетковић, Филиповић, Лукић, Влахопулос 2 (1), Де Микелис.

САБАДЕЉ: Лорио (5 одбрана), Боне, Асенсио, Шуце, Видовић, Валера 3 (1), Баросо 3, Ван Ипрен 3, Аверка 2, Перез, Маљарах 1, Бустос, Теклас.

Четвртине: 4:2, 3:2, 3:4, 0:4