САМЕ СЕБЕ МАТИРАЛЕ: Како су рукометашице Србије на старту друге фазе Светског првенства испустиле бодове против Пољске

С. К.

07. 12. 2023. у 22:55

СЈАЈАН почетак - очајан финиш. Рукометашице су, као против Данске, у финишу меча прокоцакле бодове и у првом колу групе 3 друге фазе СП у Данској, Норвешкој и Шведској изгубиле од Пољске - 21:22 (13:10). Српкиње у суботу (18.00) играју са Немачком, а учешће на шампионату планете завршавају у понедељак (15.30) против Јапана.

Танјуг/АП

Изабранице Уроша Брегара су без бодова остале и што су у другом полувремену играле веома слабо у нападу. Шта им је вредела добра одбрана, када то нису умеле да материјализују. Српкињама је требало пуних 10 минута да у наставку преко Марије Лаништатин затресу мрежу Пољакиња. И поред тога дуго су чувале предност, коју су први пут изгубиле у 48. минуту. Успеле су на тренутак головима Јањушевићеве и Лазићеве да врате вођство, а онда су у последњих пет минута потонуле, када су Пољакиње повеле са 22:20. Ипак, имале су шансу после гола Јањушевићеве да изједначе, али за два и по минута нису нашле решење како да надмудре чврсту одбрану противница.

У првом полувремену су наше тактички надмудриле Пољакиње. Играле су стрпљиво, на дуг напад, незадржива је била Сања Радосављевић,а биле су веома сигурне у одбрани. Успеле су да умире најбољи играчицу Пољске Кобилинску, а нити су им дозволиле брзу игру. Повеле су наше брзо са 4:0, на тренутак су се Пољакиње вратиле и припретиле (4:3), али су Српкиње успеле да врате плус четири, последњи пут у 27. минуту када је Бојичић погодила за 12:8. До крај првог дела противнице су успеле да се примакну на 10:13.

Међутим, као против Данске, девојкама у тегет дресовима концетрација је попуштала у наставку. И даље су играле солидно у одбрани, али као да су заборавиле на напад. Биле су беиздејне, безопасне, нису користиле крила. Срећом, у тим тренуцима ни Пољакиње нису биле убојитије. На нашу жалост ривалке су у последњих 20 минута убрзале игру, Српкиње су полако почеле да губе корак, снагу, енергију, у Пољској су се уз Кочанијак, разиграле Балсам и Ноћун и преокрет је био неизбежан.

Штета, што нису успеле макар да изједначе, јер би им тај бод, без обзира што су изгубиле сваку шансу да се нађу у четвртфинале, много значио на психолошком плану. Овако је свима јасно да морају још много да уче.

СРБИЈА - ПОЉСКА 21:22 (13:10)

ДВОРАНА: "Јиске банк боксен" у Хернингу. Гледалаца: 500. Судије: Белкхири и Хамиди (Алжир). Искључења: Србија 10, Пољска 6 минута. Седмерци: Србија 5 (5), Пољска 4 (3).

СРБИЈА: Симић, Радосављевић 6, Величковић, Вукајловић, Лаништанин 5 (3), Нуковић, Јањушевић 3 (2), Јововић, Стаменић, Кубина, Ловрић, Бојичић 3, Радевић, Лазић 4, Милојевић, Чолић (6 одбрана).

ПОЉСКА: Плачек, Галинска 1 (1), Кобилинска 4, Балсам 4 (2), Вертелак 1, Матушчик 2, Горња 1, Томчик, Росијак 1, Урбанска, Мичалак, Кочаниак 6, Ушинович, Масна, Ноћун 2, Зима (5 одбрана)

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20