"САМО СУ НАМ ЦРНОГОРЦИ У ГЛАВИ!" Ватерполисти Србије победом отворили Светско првенство и већ гледају ка дербију

С. К.

05. 02. 2024. у 17:33

ПРВА препрека је релативно лако прескочена. Ватерполисти су на СП у воденим спортовима у Дохи оправдали улогу фаворита и у другом полувремену сломили отпор упорних Јапанаца - 17:10 (4:3, 4:4, 5:1, 4:2). "Делфине" у среду (15.30) очекује велики дерби са Црном Гором.

САМО СУ НАМ ЦРНОГОРЦИ У ГЛАВИ! Ватерполисти Србије победом отворили Светско првенство и већ гледају ка дербију

Никола Јакшић су се трудили да одиграју што боље против Јапанаца, како би подигли форму за одлучујуће дуеле са Црногорцима и Американцима за прво место у групи, које не воде директно само у четвртфинале СП, већ и на Олимпијске игре у Паризу.

- Утакмица је била физички и психички врло исцрпљујућа. Против Јапана не смеш да се опустиш. Били су у вођству један период али су после пресудили наше искуство и индивидуални квалитет. Битну победу заборављамо јер стижу тежи мечеви. Идемо корак по корак, сада су нам само Црногорци у глави. Знамо да ће да буде тешко - истакао је за сајт ВСС Ђорђе Вучинић.

Наши су знали и да неће одмах да сломе отпор Јапанаца, да морају да буду стрпљиви и упорни како би, највероватније, после првог кола осигурали макар осмину финала.

Почетак је припао Јапанцима. "Самураји" се крунули одважније, искористили благу опуштеност Срба и после минут и по водили су головима Аракија и Такате са 2:0. Азијски првак је имао и 3:1, када наши намећу свој ритам. "Делфини" су спустили рампу, заиграли чвршће у одбрани, одлучније у нападу и за осам минута праве серију 5:0 за 6:3.

Али, Јапанци не би били Јапанци када би се лако предали. Напротив, чинили су све да држе корак за Србима и користили сваку прилику да изненаде Филиповића. И то им је полазило за руком све до почетка треће четвртине. Успевали су да надокнаде минус три, а у првом минуту треће четвртине голом Инабеа изједначили су на 8:8.

Само, то никако није уздрмало наше асове. Чак их је и мало наљутило, па је прво Ранђеловић поготком за ТВ шпице најавио голедау. Сада праве нову серију од 7:0, коју је окончао прелепим голом Страхиња Рашовић за 15:8. До краја су наши одржавали предност, а Јапанци су се трудили да пораз учине што подношљивијим.

- Баш су незгодна екипа, са чудним стилом игре. Две четвртине је било мало теже, после када смо пробили све је дошло на своје. Спремали смо се за Црну Гору и Америку, ако испоштујемо договор све ће бити добро - нагласио је дебитант Петар Јакшић

Ипак, не може а да се не примети да је било пукотина у нашој игри, нарочито у одбрани, која је дозволила противнику да неколико пута са дистанце затресе мрежу. Такво занемаривање против Црногораца и Американаца може да буде и те како опасно. Ипак, верујемо да пулени Уроша Стевановића у тим утакмицама такве пропусте неће дозвољавати себи, да ће бити фокусиранији и агресивнији. n

СРБИЈА - ЈАПАН 17:10

БАЗЕН: у Дохи. Гледалаца: 500. Судије: Ставридис (Грчка) и Франуловић (Хрватска). Играч више: Србија 9(5), Јапан 9 (3).

СРБИЈА: Филиповић (9 одбрана), Мандић 3, Страхиња Рашовић 3, Ранђеловић 3, Петар Јакшић, Вучинић, Драшовић, Никола Јакшић 4, Убовић 2, Лукић 1, Виктор Рашовић 1, Лазић 1, Митровић (1 одбрана).

ЈАПАН: Танамура (5 одбрана), Адачи, Ватанабе 1, Огихара, Иное, Сузуки 1, Дате 1, Таката 2, Нита, Инаба 2, Окава 2, Араки 1, Нишимура (3 одбране).

Четвртине: 4:3, 4:4, 5:1, 4:2.

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у граду љубави

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у "граду љубави"

У другој утакмици данашњег програма Серије А, Верона ће на "Бентегодију" угостити Торино (20.45), а овај меч може посебно интересовати навијаче са наших простора пошто неколико српских фудбалера игра за вечерашње ривале.

20. 09. 2024. у 07:30

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20