НИШТА ОД ТОКИЈА: Мађарице опет боље од Српкиња, са Казахстанкама за престиж

20. 03. 2021. у 18:08 >> 18:53

Рукометашице Србије поражене су у Ђеру од Мађарске резултатом 31:23 у другом колу квалификационог за Олимпијске игре.

ЕПА

Наша селекција је тако практично остала без шанси да се нађе на завршном турниру у Токију.

Постоји теорија у случају да Русија изгуби оба меча до краја, укључујући и мало вероватан сценарио пораза од Казахстана, а да Србија савлада ове потоње великом разликом, у ком случају би се створио круг, али то је само теорија.

Србија је у првом колу поражена од Русије док је Мађарска декласирала Казахстан.

Почело је друго полувреме, голом Мађарске - 17:12, највећа предност наших противница.

КРАЈ 31:23

60. МИНУТ - 31:23 Егзибиција Мађарица за крај

55. МИНУТ - 29:22 Не можемо да дамо гол ни из семерца. Мађарице ће у Токио и то је заслужено. Преосталих пет минута је формалност.

50. МИНУТ - 28:20 Предност Мађарица је све већа, а Токио све даљи...

40. МИНУТ - 22:16 Бланка Биро је несавладива, а Мађарице незаустављиве у нападу. Ковачич је на одмору, али њене саиграчице доносе најубедљивију предност Мађарској.

35. МИНУТ - 19:14 Стоиљковић и Дмитровић најавиле су буђење Србије, али узвраћају Лукач и Ковачич.

30. МИНУТ - 16:12 Мађарице одлазе на одмор са плус четири. Неће бити лако изабраницама Љубе Обрадовића у наставку меча да надокнаде заостатак...

25. МИНУТ - 13:9 Марина Дмитровић сјајно шутира са дистанце, али после тога Крпеж-Шлезак промашује у ситуацији 1 на 1.

20. МИНУТ - 12:8 Мађарска на плус четири.

15. МИНУТ - 10:6 Трифуновић користи празан гол Мађарица за ново смањење, а затим је сигурна и са седмерца, али следе три гола Мађарске.

10. МИНУТ - 5:2 Лишчевић смањује, али Ковачич постиже свој трећи гол.

Јелена Лавко предаје лопту Мађарицама. Сандра Солоши-Зачик добија лопту на крилу и даје гол, али Јелена Лавко шутира опет поред гола.

5. МИНУТ - 3:1 Први гол Србије даје са крила Катарина Крпеж-Шлезека.

1:0 - Води Мађарска. Први гол на утакмици даје Сандра Соличи-Зачик.